به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام داوود عبداللهی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: از خدا می خواهیم ما را حتی به اندازه یک لحظه به حال خود رها نکند.

وی در ادامه با اشاره به فرازهایی از زیارت عاشورا عنوان کرد: یکی از نقشه های دشمن برای از بین بردن یک دین و مکتب، بی آبرو کردن بزرگ آن دین است؛ بنابراین زیارت عاشورا اول کسانی را مورد لعن قرار می دهد که با آبروی اهل بیت بازی کرده و سپس کسانی را لعن می کند که ایشان را به شهادت رسانده اند.

امام جمعه موقت درگز ضمن تسلیت ایام دهه آخر صفر تبیین کرد: مردم زمان ائمه (ع) معمولا در ولایت پذیری خود دچار شک و مشکل بودند؛ بنابراین نمی توانستد به درستی تفاوت بین صلح امام حسن (ع) و قیام امام حسین (ع) را درک کرده و به تصمیمات آن بزرگواران که تماما ریشه در امر خدا داشت اعتراض نکنند.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: امروز هم اگر مردم و مسئولین ما فرمایشات ولی امر خود را در مسائلی مانند برجام، اعتماد به آمریکا و تکیه بر توان داخلی می پذیرفتند قطعا اوضاع کشور ما خیلی بهتر بود؛ نداشتن بصیرت و تحلیل مناسب در هر عصر و زمانی مایه هلاکت و بیچارگی انسانهاست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسین فهیمده و روز بسیج دانش آموزی ابراز کرد: رشادت و از جان گذشتگی شهید فهمیده باعث شد دشمن حس کند از سوی رزمندگان اسلام مورد حمله غافلگیرانه قرار گرفته و همین موضوع سبب شد پا به فرار بگذارد؛ دیدن چنین شخصیت هایی جمله احلی من العسل حضرت قاسم را به روشنی تحلیل و تفسیر می کند.

امام جمعه موقت درگز دستگیری روح الله زم را شاهکار اطلاعاتی سپاه دانست و تاکید کرد: نکته مهم در جریان مذکور چگونگی دستگیری این فرد است؛ تمام رسانه های دنیا منتظر هستند تا سپاه اعلام کند چگونه و در کجا این شخصیت را دستگیر کرده؛ شکار زم شکست مفتضحانه ای شد برای فرانسه و کسانی که ادعا می کردند قوی ترین نهاد اطلاعاتی و رسانه ای دنیا را دارند.

حجت الاسلام عبداللهی تصریح کرد: کسانی که اقدامات قاطع قوه قضائیه را یک امر سیاسی می دانند قطعا منافع آنها به خطر افتاده و نگران از دست دادن پست و مقام و اموال خود هستند؛ این قوه با شجاعت وارد میدان شده و در وهله اول هم در برابر مسئولین و دانه درشت ها ایستادگی کرده، بنابراین هیچگونه سیاسی کاری وجود نداشته و از خدا میخواهیم توفیقات این نهاد انقلابی را بیش از پیش کند.

وی در پایان با اشاره به آغاز تحرکات برخی کاندیداهای نمایندگی مجلس خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی نماینده مجلس قانون گذاری است؛ نماینده ای که با وعده چند کیلومتر آسفالت راه و گازکشی مناطق روستایی دست از استیضاح برخی وزرای بی کفایت برداشته و امضای خود را پس بگیرد، به درد مردم نمی خورد؛ فشل بودن دولت نشان از فشل بودن مجلس است، مراقب باشید با یک وعده شام رای شما را عوض نکنند که اگر خدای نکرده چنین شد، آینده بدی در انتظار ماست و حق هیچگونه اعتراض به مشکلات کشور را نخواهیم داشت.

انتهای پیام/