به گزارش صبح توس؛  حجت‌الاسلام جعفر مهدوی خواه شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه سبزوار که در اداره اوقاف این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه در شش ماه نخست سال جاری هشت مورد وقف با نیت خیراندیشان سبزوار به ثبت رسیده است اظهار داشت: این وقف‌ها درمجموع 15 میلیارد ریال ارزش داشته و عواید آن با توجه به نیت واقفان هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از دو هزار و پانصد و نود هشت موقوفه ثبت‌شده در سبزوار وجود دارد که در زمینه‌های مختلف به ثبت رسیده ادامه داد: از این تعداد 600مورد در قالب انتفاعی بوده و مابقی موقوفات به‌صورت منفعتی است که شامل باغات مزارع مغازه‌ها و دیگر مکان‌هایی است که سود حال از آن در محل نیت وقف خرج خواهد شد.

مهدوی خواه با اشاره به ضرورت ایجاد موقوفات جدید در زمینه‌های ازدواج جوانان تسهیل شرایط کسب‌وکار وقف‌های علمی تصریح کرد: ایجاد گروه‌های مشاوره وقف سبب شده است تا با ارائه مشاورات مذهبی و روشن کردن نیازهای روز جامعه این موقوفات را به سمت رفع آن‌ها سوق دهند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به هزینه‌های عمرانی در قالب طرح‌های توسعه بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: درمجموع 580میلیون تومان در محوطه سازی امام زادگان و معصوم زادگان حوزه سبزوار هزینه شده است.

انتهای پیام/