به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور فرماندار خلیل آباد پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی کاروان‌های پیاده دهه آخر صفر اظهار داشت: پیاده روی ایام آخر ماه صفر به سمت مشهد مقدس یک حرکت فرهنگی برای ترویج فرهنگ ناب حسینی و رضوی است و در اعتقادات مذهبی ما جای دارد و باید در این مسیر همه شئونات رعایت شود.

وی ضمن تأکید بر اینکه موکب ها، ایستگاه‌های نذری که قرار است در سطح شهرستان ایجاد شود باید مجوزهای لازم را از اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دریافت کنند و نیروی انتظامی، پلیس راه و راهنمایی و رانندگی و اداره راه تأیید کند، خاطرنشان کرد: مسئولان کاروان‌ها باید ضمن نظارت کافی و لازم بر افراد در طول مسیر هرگونه مورد مشکوکی را رصد و مدنظر داشته باشند.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه اگر گفته می شود کاروان‌ها از نقاط مشخص شده حرکت کنند به جهت حفظ امنیت جانی کاروان‌هاست، تصریح کرد: خطرات احتمالی که در این مسیر وجود دارد می تواند با رعایت مسائل امنیتی، بهداشتی و ... خنثی یا کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه هدف همه مسئولان شهرستان باید ساماندهی بهتر این حرکت و ایجاد امنیت، سلامت و پویایی بیشتر در بین زائران پیاده باشد، اذعان کرد: رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان به‌عنوان دبیر ستاد، مسئولیت اجرا و هماهنگی کلیه امور مربوط به کاروان‌های پیاده را برعهده دارد و از ابتدای حرکت زائرین پیاده تا انتهای مسیر و راه برگشت باید برنامه ریزی دقیق با مسئولیت مدیران محترم کاروان‌ها است.

قاسم پور با تأکید بر اینکه هیچ کاروانی بدون مجوز حق حرکت ندارد، عنوان کرد: خطرات بیوتروریستی کمتر از خطرات تروریستی نیست و با توجه به اینکه دشمن از هر اقدامی در جهت ضربه زدن به این حرکت‌های فرهنگی فروگذار نخواهد کرد باید در ایستگاه‌های صلواتی نظارت بیشتر انجام شود.

ابراهیم قاسم پور در پایان با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط باید جهت سهولت تردد زائرین عزیز پیاده به بهترین شکل ممکن خدمات‌رسانی کنند‌، تشریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و مناسب بتوانیم گام مؤثری در جهت ترویج فرهنگ ناب حسینی و رضوی برداریم و زائران رضوی با رفتار اسلامی بهترین سفیران فرهنگی شهرستان باشند.

انتهای پیام/