ابوالفضل فتوحی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: برنامه های هفته دفاع مقدس از 31 شهریور تا 6 مهرماه با شعار محوری "ما پیروزیم" در سطح شهرستان خلیل آباد اجرا می شود.

وی با تاکید بر اینکه بیش از 100 برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در سطح حوزه ها، پایگاه ها، کانون های مقاومت بسیج شهرستان خلیل آباد برگزار می شود، خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود 10 برنامه شاخص و محوری برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه خلیل آباد همچنین ادامه داد: این برنامه مطمئناً قادر نیست گوشه ای از زحمات، ایثارگری ها و فداکاری های دوران دفاع مقدس را پوشش دهد ولی در حد توان به پاسداشت زحمات و ایثارگری ها این برنامه ها پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: برگزاری یادمان شهدا، دیدار و سرکشی از خانواده شهدا، به صدا در آمدن زنگ ایثار و مقاومت، نشست فصلی روحانیون منطقه، مسابقات فرهنگی و ورزشی، همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت، گردهمایی زنان ایثارگر، غبارروبی مزار شهدا و... از جمله برنامه هایی است که به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان خلیل آباد پیش بینی شده است.

فتوحی با اشاره به اهمیت احیای فرهنگ دفاع مقدس در جامعه، اذعان کرد: بیش از 40 سال از پیروزی انقلاب می گذرد و بیش از 30 سال است که جنگ تمام شده و قاعدتاً باید فرهنگ ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت به نسل جوان با شرایط امروز انتقال داده شود و فرهنگ بسیجی و ایثار و شهادت به این نسل منتقل شود.

وی در پایان عنوان کرد: برنامه هایی نظیر یادواره های شهدا، همایش های تکریم از پیشکسوتان جهاد و شهادت، خاطره گویی رزمندگان و... که قابل اجرا است شاید گوشه ای از این انتقال را بتواند پوشش دهد.

انتهای پیام/