به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، شب گذشته در آیین تودیع و معارفه مسئولان قدیم و جدید دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شهرستان خلیل آباد که در سالن همایش های ثامن الحجج (ع) برگزار شد، اظهار داشت: تحریم های ظالمانه ترامپ و ایالت متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد نافرمانی مدنی و فشار علیه حاکمیت و نظام بود.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت هستند تا بتوانند برداشت خود را در موضوعات مختلف دنبال کنند، خاطرنشان کرد: دشمن یک جنگ اقتصادی سرد راه می اندازند و به دنبال یک مذاکره نرم هستند و این را جمهوری اسلامی ایران در دوره های مختلف تجربه و با موفقیت از آن عبور کرده است.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه مردم و سیستم نظام سیاسی این تجربه را دارند و پاسخ در خور شان به آن‌ها می دهند، تصریح کرد: کلید واژه تمام این مسائل و خنثی کردن توطئه های دشمن، تعامل، همراهی، هم افزایی، انسجام و همگرایی در بخش های مختلف جامعه است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان تبلیغات وسیعی انجام دادند که مردم ایران چهل سالگی انقلاب خود را نمی بینند، اذعان کرد: مردم بر خلاف برنامه ریزی های دشمنان چهل سالگی انقلاب خود را به بهترین شکل ممکن تجربه و حماسه بی نظیری را در راهپیمایی ۲۲ بهمن خلق کردند.

قاسم پور با بیان اینکه ترورهای شخصیتی از دیگر برنامه های دشمنان است ولی روز به روز به اقتدار و عزت و امنیت نظام جمهوری اسلامی افزوده می شود، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز صادر کننده امنیت به سایر کشورهای دنیا و خلیج فارس است.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: برخی کشورهای عربی در حال برگشت به سمت جمهوری اسلامی ایران هستند که نشان از تعامل، همراهی و مقاومت ملت ایران دارد.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به انتخابات پیش رو، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی برآمده از آرای مردم بر اساس اصل ششم قانون اساسی است و اصل قانونی اساسی، نظارت بر انتخابات را بر عهده شورای نگهبان گذاشته است.

وی با بیان اینکه وزارت کشور مجری قانون انتخابات است و بر اساس قانون در خدمت تمام افراد در شهرستان خواهیم بود، تأکید کرد:  آمادگی برگزاری انتخابات تمام الکترونیک را داریم و کافوهای نوری را به برکت نظام جمهوری اسلامی در هفته دولت افتتاح شد که بستر برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در شهرستان خلیل آباد فراهم کرده است.

قاسم پور با تأکید بر اینکه بی طرفی و قانونمندی از مؤلفه های برگزاری انتخابات است، ابراز کرد: انتخابات نوعی بازسازی سیاسی کشور است که از نوع مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم می شود و خلیل آباد جزو شهرستان های پیشرو در حضور حداکثری در انتخابات است.

 

زیر سؤال رفتن اصل بی طرفی در شبکه نظارت، بسیار شکننده خواهد بود / نظارت شفاف باعث اعتماد مردم می شود

محمدکمال سروی‌ها در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، اظهار داشت: عشق  و علاقه خدمت به مردم بود که شهیدان رجایی و باهنر را در بین مردم ماندگار کرد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم ‌یک کشور مرفع و شهرهای مدرن داشته باشیم اما اقشار ضعیف را هم به رسمیت بشناسیم حکومت مطلوب ما نیست، خاطرنشان کرد: حکومت مطلوب ما یعنی اینکه هیچ شهروند کشور نباید نگران آموزش و درمان فرزند خود باشد همه باید بهره مندی حداقلی از تمام امکانات مورد نیاز یک خانوار داشته باشند و این امکانات سهل و آسان در اختیار آن‌ها باشد.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: فرمانده سپاه در چهل سالگی انقلاب یک قول را به مردم داد که 40 هزار پروژه اقتصادی را در سال 98 افتتاح کند و اینکه سپاه در مسئله معیشت مردم وارد شده بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در کشور در حال رخ دادن است، اذعان کرد: مردم در هر عملیات و سختی در کنار نیروهای نظامی و انتظامی حضور پیدا کردند و توانستیم جنگ را مدیریت کردیم.

سروی‌ها با تأکید بر اینکه آمریکا و هیچ کشوری جرئت حمله به ایران را ندارند و این برای مردم کشور واضح است، عنوان کرد: رشد نظامی که در طول این سالها نصیب ملت ایران شده است دشمنان را به خواهش و تمنا وا داشته است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد داخل کشور نیز با فشار های معیشتی هم افزایی می کنند و با گران فروشی، احتکار و... به دنبال منافع شخصی خود هستند، تشریح کرد: این اتفاقات نامبارک و حربه های دشمن می تواند سختی را برای مردم بیشتر کند و اگر مدیران تدبیر لازم را نداشته باشند مشکلاتی را ایجاد می کند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی با اشاره به اینکه زیر سؤال رفتن اصل بی طرفی در شبکه نظارت، بسیار شکننده خواهد بود، تأکید کرد: تمام افرادی که در شبکه نظارت فعالیت می کنند باید نظارت شفافی داشته باشند، زیرا نظارت شفاف باعث اعتماد مردم می شود.

وی با تأکید بر اینکه تمام جریان سیاسی که وارد انتخابات می شوند که این نظام و پیکره نظام را قبول دارند نباید تفاوتی برای شبکه نظارت داشته باشد، بیان کرد: تفاوتی بین افراد انقلابی که انقلاب را قبول دارند و در حال فعالیت برای این انقلاب هستند نخواهد بود.

 

در این مراسم از زحمات صفی زاده تقدیر و حسین پورمحمد به عنوان سرپرست جدید دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شهرستان خلیل آباد منصوب شد.

انتهای پیام/