سردار مجید ایافت، معاون وقت اطلاعات لشکر ویژه شهدا و هم‌رزم شهید کاوه در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: در مورد مرصاد و منافقین باید کتاب‌ها نوشت و خاطرات و رشادت‌ها به حدی بود که نمی‌توان در زمان کوتاه آن‌ها را بیان کرد.

وی افیود: کسانی که در عملیات مرصاد نقش اساسی داشتند مانند شهید شوشتری، شهید سپهبد صیاد شیرازی و شهید حسین موسوی مقدم مورد آماج حملات منافقین قرار گرفتند.

معاون وقت اطلاعات لشکر ویژه شهدا خاطرنشان شد: در 27 تیر ماه 67 و پیش از پذیرفتن قطع‌نامه 598 جمهوری اسلامی ایران به مرزهای بین المللی بازگشت اما برای ما مسجل بود که عراق بعد از این قطع‌نامه دوباره به ما حمله می‌کند تا اهدافی که طی 8 سال دفاع مقدس به دست نیاورده بود به دست آورد، که دقیقاً همین اتفاق افتاد و در اوایل مرداد ماه به ما اعلام شد که عراق دوباره حمله کرده است.

سردار ایافت گفت: پس از پایان جنگ ما دو گردان در خطوط مرزی داشتیم و سه گردان احتیاط در پادگان اصلی تیپ ویژه شهدا در مهاباد داشتیم، بعد ظهر روز سوم مرداد از طریق مرکز پیام اعلام شد عراق حمله کرده و اسلام‌آباد را به تصرف خود در آورده است.

منافقین در سایه حمایت ارتش صدام وارد ایران شدند

وی تصریح کرد: در آن زمان خطوط پدافندی ما جلوتر از مناطق قصرشیرین و سرپل ذهاب و کرمانشاه بود و موجودی ما همان دوتا گردان مرزی و سه گردان احتیاط بود و با این وجود تمام امکانات را جمع کردیم و به سمت منافقین حرکت کردیم.

هم‌رزم شهید کاوه ادامه داد: از زمان حمله منافقین که 3 مرداد ماه بود تا زمانی که توانستیم به آن‌ها حمله کنیم دو روز به طول انجامید و عملیات مرصاد در 5 مرداد ماه به وقوع پیوست که منافقین درس خوبی از جمهوری اسلامی ایران گرفتند.

سردار ایافت خاطرنشان کرد: در آن زمان من معاون اطلاعات و عملیات لشکر 55 ویژه شهدا به فرماندهی سردار قدرت الله منصوری را به عهده داشتم و پادگان ما در 15 کیلومتری مهاباد قرار داشت و جزء اولین نیروهای نظامی بودیم که به منطقه اعزام شدیم.

به رشادت های کردها در عملیات مرصاد کمتر پرداخته شده

وی عنوان کرد: زمانی که به نزدیکی کرمانشاه رسیدیم بسیاری از مردم در حال تخلیه شهر بودند و با ترافیک سنگینی که در خروجی شهر ایجاد شده بود ورودمان به شهر سخت شده بود و از آن‌طرف شیردلان کرد کرمانشاه را می‌دیدم که با هر سلاحی که داشتند مانند چماق، شمشیر، قمه و تفنگ‌های شکاری در حال حرکت به سمت منطقه جنگی بودند و صحنه‌های عجیبی از رشادت‌های رزمندگان در عملیات مرصاد رخ داد اما متاسفانه در تاریخ دفاع مقدس به این موضعات کمتر توجه شده است.

معاون وقت اطلاعات لشکر ویژه شهدا ادامه داد: تا 4 مرداد ماه هنوز فکر می‌کردیم که عراق به ما حمله کرده است اما با شناسایی که انجام دادیم مشخص شد این عملیات مشترکی بین نیروهای منافقین و ارتش صدام است و در این عملیات منافقین با پشتیبانی توپ‌خانه صدام توانسته بودند سد دفاعی ما را بشکنند و به داخل کشور نفوذ کنند.

وی بیان کرد: شهید صیاد شیرازی نیز از سحرگاه 4 مرداد هوانیروز را بسیج کرده بود تا در دشت حسن‌آباد، منافقین را شکار کنند و توانست موفقیت‌های قابل‌توجهی را به دست آورد و ضربات مهلکی را به بدنه منافقین زد.

سردار ایافت افزود: ارتفاعات چهارزبر در آن زمان در اختیار منافقین بود و هم‌زمان در آن منطقه لشکر نبی اکرم، انصار الحسین(ع) و سپاه بدر در آن منطقه عقبه داشتند که به دست منافقین افتاده بود و آن‌ها وظیفه داشتند که با 5 هزار نیرو در قالب 25 تیپ در 3 مرداد ماه کرمانشاه، 4 مرداد ماه همدان و قزوین و 5 مرداد ماه تهران را تصرف کنند وقرار تمام این‌ها 5 مرداد ماه میدان آزادی سخنرانی ملعون رجوی بود که تنها رویای آن را دیده بودند.

صدام می‌خواست از شر منافین راحت شود

معاون وقت اطلاعات لشکر ویژه شهدا بیان کرد: حمله منافقین از دو نظر قابل‌بررسی است، منافقین در این حمله تمام نیروهای مسئله‌دار و تندروی خود را به همراه آورده بودند و بعضی از کارشناسان بر این باورند که منافقین با این حمله که از پیش معلوم بود که با شکست مواجه می‌شود، به دنبال حذف نیروهای مسئله‌دار خود بوده است.

خیانت منافقین به کشور در تاریخ بی سابقه است

وی با بیان اینکه دومین تحلیل این است که صدام می‌خواسته پس از پایان جنگ با ایران از شر منافقین راحت شود و پاک‌سازی داشته باشد لذا آن‌ها را به دام مرگ بکشاند، گفت: در طول تاریخ چنین ننگی بی‌سابقه بود که ایرانیان به لشکر دشمن پیوسته باشند و به سرزمین خود حمله کنند و هم‌وطنان خود را بکشند، این ننگ تا ابد بر پیشانی منافقین خواهد ماند و به دلیل اینکه این گروه ماهیت شیطانی دارد این موضوعات برایش اهمیتی ندارد و تنها به دنبال اجرای اهداف خود است.

کشتار 2 هزار نفر از منافقین با بمباران شهید صیاد شیرازی

سردار ایافت خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی با شاهین‌های تیزپرواز نیروی هوایی چنان بلایی بر سر منافقین آورد و چنان کشتاری از آن‌ها کرد که از آن 2500 جنازه‌ای که منافقین در چهارزبر جای گذاشتند، بالغ بر 2 هزار جنازه مربوط به بمباران هوانیروز به فرماندهی شهید صیاد شیرازی بود.

معاون وقت اطلاعات لشکر ویژه شهدا گفت: در عملیات مرصاد منافقین به صورت خط راست بدون هیچ عقبه و جناحی درحال پیشروی بدوند و ما توانستیم آن‌ها را محاصره کنیم و چنان درسی به آن‌ها دادیم که در تاریخ دفاع مقدس جاودان شد.

انتهای پیام/