حمید رضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در سالروز رحلت امام خمینی(ره) و تاکید ایشان بر مقاومت در مقابل زیاده خواهی‌های دشمن، اظهار کرد: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی اشاره فرمودند استراتژی مقاومت همان استراتژی قرآن، ائمه و پیغمبر است و اصولا نهضت‌های اسلامی و الهی بدون استراتژی مقاومت نمی‌توانند به نتیجه برسند.

وی با تاکید بر اینکه پیش‌برد اهداف یک انقلاب هزینه بر است، گفت: مسیر سازش و مسیر مقاومت هر دو برای انقلاب هزینه بر هستند اما مسیر سازش باعث منحرف شدن مسیر انقلاب از آرمان‌ها، ارزش‌های و اهداف می‌شود در حالی که نتیجه مقاومت رسیدن به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

ترقی یاد آور شد: هدف ما از انقلاب اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی بوده و این تمدن زیر بنای حکومت اسلامی امام زمان(عج) است از این رو ما جز مقاومت چاره دیگری نداریم زیرا نتیجه سازش چیزی جز انحراف در رسیدن به حکومت جهانی امام زمان(عج) نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تنها راه حرکت تکاملی و انقلاب تکاملی جمهوری اسلامی مقاومت است، افزود: برخی بر این باورند برای اینکه هزینه‌ها را کم کنیم نباید در مقابل دشمن مقاومت کنیم و باید از اتراتژی سازش در مقابل دشمن استفاده کنیم، این در حالی است که این استراتژی علاوه بر اینکه باعث دور شدن از اهداف انقلاب می شود، باعث ایجاد ناامدی در مستضعفین نسبت به انقلاب اسلامی و آینده آن می‌شود.

وی ادامه داد: دور شدن از اهداف و ناامیدی از انقلاب باعث ریزش طرفداران انقلاب اسلامی می‌شود و از طرفی این تاخیر باعث می‌شود که دشمن در یک حرکت ملایم کاری بکند که انقلاب از مسیر اصلی خودش منحرف شده و به نابودی بی انجامد.

ترقی با تاکید بر اینکه سازش هزینه‌های انقلاب را چندین برابر می‌کند، تصریح کرد: مذاکره با دشمن طی چند سال گذشته آزمون خوبی بود برای مردم، دولت و همه کسانی که تفکرشان این بود که مذاکره با دشمن می تواند مشکلات کشور را حل کند، و دریافتیم که دشمن هیچ گاه قابل اعتماد نیست.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: مذاکره با آمریکا نه باعث کاهش تحریم‌ها، نه باعث کاهش توطئه‌ها و دشمنی‌های آمریکا شده و نه باعث پیشرفت جامعه شد، بلکه تجربه ثابت کرده است که چیزی که باعث پیشرفت جامعه شده مقاومت است نه مذاکره.

وی با اشاره به تجربه بسیار خود جبهه مقاومت در منطقه و گسترش روز افزون آن، گفت: آینده مقاومت آینده درخشانی است زیرا پیروزی ازآن مقاومت است و دشمن مجبور به عقب نشینی شده و ترس صهیونیست ها و استکبار جهانی از این جبهه به دلیل قدرت روز افزون آن در منطقه است.

انتهای پیام/