حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون موضوع معامله قرن اظهار کرد: این معامله، توطئه جدید استکبار جهانی برای از میان بردن هویت فلسطین و تمامی دستاوردهای مقاومت اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه ابعاد مختلف معامله قرن باید در روز قدس برای همگان تبیین و روشن شود، افزود: ملت فلسطین طبیعی است که به حذف خود از جغرافیای سیاسی جهان رأی نخواهند داد و در مقابل این توطئه مقاومت می‌کند زیرا ابعاد معامله قرن برای ملت فلسطین و مسلمان روشن است.

ترقی خاطرنشان شد: آمریکایی‌ها برای حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی و سرزمین اشغالی فلسطین از خیانت اعراب در مسیر به رسمیت شناختن دولت جعلی اسرائیل و انتقال فلسطینیان باقی‌مانده در مناطق اشغال‌شده بهره برده‌اند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه معامله قرن با توافق سران خائن کشورهای عربی طراحی‌شده است، گفت: یقیناً مردم مظلوم فلسطین هرگز زیر بار این قرارداد ننگین نخواند رفت و اجازه نمی‌دهند دستاوردهای مقاومت اسلامی خود که امروز اسرائیل را به ضعیف‌ترین موقعیت سیاسی و نظامی تقلیل داده است، از بین برود و موجب حیات دوباره رژیم صهیونیستی شوند.

وی با اشاره به شکست‌های پی‌درپی جریان عبری- عربی– غربی در خاورمیانه اظهار کرد: قطعاً به‌زودی شاهد حذف این غده سرطانی از جهان خواهیم بود و عمر اسرائیل اگر به تعبیر مقام معظم رهبری، 25 سال بوده است، این عمر به نصف کاهش پیداکرده و روند نابودی اسرائیل با اقدامات آمریکا و جنایات صهیونیست‌ها به‌سرعت به نقطه پایانش نزدیک می‌شود.

ترقی ادامه داد: توان و پیروزی‌های جبهه مقاومت روز به روز در حال گسترش است به‌طوری‌که رژیم صهیونیستی دیگر توان مقابله با آن را ندارد و همان‌طور که «حماس» به تازگی اعلام کرد، در صورت ادامه حملات به غزه، تلاویو را موشک باران می‌کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: تنها راه‌حل فلسطین همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، برگزاری یک رفراندوم از عموم مردم فلسطین، اعم از ساکنان، آوارگان و مهاجران برای تشکیل یک حکومت قانونی و موردنظر مردم است و راه دیگری برای حل مشکل فلسطین نیست.

انتهای پیام/