به گزارش صبح توس؛ یوجانگ هیان شب گذشته در دیدار با  شهردار مشهد با اشاره به این نکته که سالانه 26 میلیون کره‌ای به خارج از کره سفر می‌کنند، اظهار کرد: این نشان‌دهنده این است که کره‌ای‌ها سفر را دوست دارند و در این میان بیشترین سفرشان به کشورهای جنوب آسیا است.

سفیر کره جنوبی افزود: متأسفانه من مسلمان نیستم اما در دیداری که از حرم امام رضا (ع) داشتم بسیار مجذوب آن شدم و برایم جالب بود که همین مورد می‌تواند جذابیت زیادی برای گردشگران کره‌ای داشته باشد.

وی بابیان اینکه ایران‌شهرها و مکان‌های باستانی و دیدنی همچون مشهد، اصفهان و شیراز دارد، عنوان کرد: متأسفانه میان‌کره جنوبی و ایران پرواز مستقیم وجود ندارد که امیدواریم با برطرف شدن مشکلات، این پرواز برقرار شود که با این اتفاق تعداد زیادی از گردشگران کره‌ای به ایران ازجمله مشهد سفر خواهند کرد.

یوجانگ هیان ادامه داد: در خصوص همکاری‌های دوجانبه در خصوص شهر هوشمند نیز شهرهای سئول و پوسان جزو بهترین شهرهای هوشمند هستند و چندی پیش نیز نسل 5G در کره جنوبی بکار گرفته شد لذا آماده همکاری با مشهد درزمینهٔ شهر هوشمند هستیم.

سفیر کره جنوبی افزود: هرچند که برخی از مشکلات مانند تحریم وجود دارد اما مدیران جوان و توانمندی مانند شما می‌توانند این مشکلات را حل کنند.

وی گفت: در شهر پوسان خانه فرهنگی ایجاد کرده‌ایم که کشورهای آسیایی جنوبی در آن حضور دارند که از ایران نیز ازجمله مشهد در آن حضور پیدا کنند.

سفیر کره جنوبی ادامه داد: موضوع خواهرخواندگی شهر مشهد با شهر پوسان را که از سوی شما پیشنهاد شد پیگیری خواهم کرد.

انتهای پیام/