به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام احمد مروی شب گذشته در دیدار مدیران سازمان حرم، سرکشیکان و ائمه جماعات حرم مطهر رضوی که در تالار ولایت بارگاه منور امام رضا(ع) برگزار شد، با تأکید بر اینکه زائر، محور فعالیت‌های آستان قدس رضوی بوده و احترام و تکریم زائر با هر ظاهر و فرهنگی یک اصل برای ماست. ابراز کرد: باید بدانیم حضرت رضا(ع) حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند و در محضر این امام در حال خدمت به میهمانان ایشان هستیم.

وی افزود: رعایت نظم و انضباط و حس انجام وظیفه طبق موازین تعیین شده یک رکن اساسی و از اصول مهم در خادمی حضرت رضا(ع) است.

وی تصریح کرد: نباید خدمت در بارگاه منور رضوی به روزمرگی تبدیل شود و می‌طلبد با برنامه ریزی بیشتر و در صورت نیاز کاهش ساعت حضور خدام، از این مسئله مراقبت کرد.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: خدمت خادم در این بارگاه باید به گونه ای باشد که پس از هر انجام وظیفه، اثر معنوی آن فضای کسب و کار و خانه و زندگی او را فرا بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت کار کارشناسی در انجام امور، عنوان کرد: در آستان قدس هیچ تصمیمی فردی، عجولانه و تحت تأثیر موج و جو گرفته نخواهد شد، ما با تدبر، تفکر، مشورت، صبر و حوصله البته بدون فوت وقت در امور تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
حجت الاسلام مروی گفت: این دستگاه به کسی تعلق ندارد، اینجا شرکت و سازمان خصوصی با رییس و مرئوس نیست، اینجا یک دستگاه معنوی است که صاحب آن حضرت رضاست و همه خادم هستیم.

وی بیان کرد: اگر زائران انتقاد و پیشنهادی می‌کنند، باید با روی باز و گشاده پذیرا باشیم و به عنوان خادم یا مسئول در این دستگاه در جهت رفع مشکلات و نواقص بکوشیم زیرا مردم این دستگاه را متعلق به خودشان می‌دانند.

وی اظهار کرد: مجموعه حرم رضوی بزرگ و وسیع است، خدام باید اطلاعات شان به روز باشد و نسبت به تغییر و تحولات توجیه باشند تا بتوانند زائران را راهنمایی کنند که این امر نیازمند دوره آموزشی هستند.

وی با بیان اینکه هیچ برنامه و اقدامی در حرم مطهر نباید موجب نارضایتی و مانع از زیارت راحت و آسان زائران شود. تصریح کرد: توجه به مقاوم‌سازی حرم مطهر در مقابل سیل و زلزله و آتش‌سوزی مساله مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: بنا نداریم مساله افطاری و غذا دادن را از برنامه‌های حرم مطهر حذف کنیم اما تصمیم جمعی توسط مدیران سازمان حرم بر این شده است که در این امور صرفه جویی لازم برای هزینه کرد در اقدامات مهم تر و مورد نیازتر همچون کمک به سیل زدگان و رفع مشکلات جوانان صورت پذیرد.

حجت الاسلام مروی گفت: به وضع موجود نباید قانع باشیم و همواره باید برای خدمت‌رسانی بهتر و متناسب با شأن زائر امام رضا(ع) برنامه ریزی و همکفری کنیم.

انتهای پیام/