به گزارش صبح توس؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه ظهر امروز در حاشیه افتتاح این بخش اظهار داشت: بخش دوم دیالیز دارالشفاء موسی بن جعفر(علیه‌السلام) باهدف توسعه خدمت به بیماران و کاهش زمان  انتظار دیالیز با  10  تخت و اعتباری معادل 15 میلیارد ریال از محل مشارکت خیرین و درآمدهای درمانگاه به بهره‌برداری رسید.

محمدرضا بهروز که خود عضو هیئت‌مدیره دارالشفاء است، تصریح کرد: در حال حاضر127 بیمار پیوند کلیه و 156 بیمار دیالیزی از خدمات مراکز دیالیز تربت‌حیدریه و مه ولات بهره‌مند هستند که با بهره‌برداری از این بخش وضعیت تخت‌های دیالیزی برای خدمت به بیماران مطلوب بوده اما با توجه به روند رو به رشد بیماران دیالیزی باید در آینده‌این تعداد تخت افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه نیز بیان داشت: هرگز بخش دولتی بدون مشارکت مردم کار آیی مؤثر و مطلوبی ندارد و موفقیت موردنظر حاصل نخواهد شد، لذا هر جا مشارکت مردمی وجود داشته باشد بدون شک سطح رضایتمندی مردم بالاتر می‌رود و این موضوع در حوزه سلامت به‌وضوح قابل‌مشاهده است.

همچنین امام‌جمعه تربت‌حیدریه در این آئین گفت: وضعیت خدمات سلامت تربت‌حیدریه مطلوب است اما برای رسیدن به وضعیت آرمانی باید تلاش بیشتری شود و از مطالبه گری و جدیت در تحقق اهداف دست برنداشت، زیرا بدون شک باید همه مردم و مسئولین در کنار هم برای کسب توفیقات بیشتر تلاش کنند..

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: باید آینده‌ای درخشان را برای خود ترسیم و مطالبه گری و تلاش بی‌وقفه را برای تحقق اهداف آن از تمامی ارکان جامعه ازجمله مسئولین، خیرین و مردم را در دستور کار خود قرارداد و بر آن اصرار داشته و از مشکلات و موانع خسته نشویم.

معاون استاندار و فرماندار تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد: تربت‌حیدریه جهش سریعی در حوزه زیرساخت و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی داشته و می‌توان مشاهده کرد که در حال حاضر شهرستان به یک کارگاه عمرانی در حوزه سلامت تبدیل که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها به‌اندازه تمام تاریخ این شهرستان در حوزه سلامت ظرفیت برای خدمت ایجاد خواهد شد.

علی رستمی بیان کرد: باید به موضوع بهداشت و پیشگیری توجه بیشتری داشته تا شاهد کاهش بروز بیماری‌ها باشیم و البته باید اذعان داشت که وضعیت حوزه سلامت تربت‌حیدریه افتخارآمیز است، تعرفه‌های بخش خیریه باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که بخش‌های دیگر ازجمله بخش خصوصی دچار آسیب و مشکل نشود.

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت با تمام مشکلاتی که پیش روی خود داشت اما موجبات خدمات بسیاری برای اقشار مختلف جامعه ازجمله قشر محروم و کم برخوردار را فراهم آورد و با رفع برخی نواقص آن به شکل مطلوب‌تری به کار خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/