به گزارش صبح توس؛ محسن صالحی نیا در جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار با اشاره به توسعه فعالیت‌های معدنی و صنعتی در سبزوار افزود: این ضرورت به‌خوبی از سوی  فعالان اقتصادی شناخته‌شده و  فعالیت‌های معدنی و صنعتی  با همت فعالان اقتصادی در منطقه صورت گرفته است .

وی ادامه همچنین با بیان توسعه جایگاه‌های صنعتی در استان تصریح کرد: در سال جاری ناحیه صنعتی داورزن به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی ناحیه صنعتی نوده انقلاب خوشاب و ناحیه صنعتی ششتمد آغازشده است.

وی اضافه کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی می‌توانند در قالب سرمایه در گردش، نوسازی و رونق تولید تسهیلات با کارمزد مناسب دریافت کنند.

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در ادامه نشست شورای اداری این شهرستان افزود: حسین مقصودی افزود: شهر سبزوار 391 هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی و   هفت منطقه حاشیه‌نشین دارد که آسیب‌های اجتماعی در این مناطق وجود دارد.

وی تصریح کرد: توجه به توانمندسازی مناطق روستایی جلوی  مهاجرت روستاییان و گسترش حاشیه‌نشینی را می‌گیرد.

مقصودی گفت: جاده‌های روستایی بخش‌های روداب و ششتمد سبزوار به لحاظ شاخص و بهره‌مندی کمترین میانگین خراسان رضوی را دارد که باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: روستاهای سبزوار با توان تولیدی بسیار بالایی که دارند می‌توانند نقش مهمی در تحقق اقتصادی مقاومتی داشته باشند.

انتهای پیام/