به گزارش صبح توس؛ با انتخاب علیرضا رزم حسینی به‌عنوان استاندار خراسان رضوی، مدیریت استانی خراسان رضوی شاکله یافت و احزاب و گروه‌های مردمی آمادگی خود را برای هم‌افزایی و همکاری خود برای پیشرفت استان اعلام کردند.

دراین‌باره به گفت‌و‌گو با احزاب خراسان رضوی نشستیم که مشروح آن به شرح ذیل است:

حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان اظهار کرد: رزم حسینی چهره‌ای موفق در استان کرمان بوده است، در مراسم معارفه وی به‌عنوان استاندار خراسان رضوی از اقدامات شایسته صورت گرفته در کرمان گزارش عملکردی ارائه شد.


ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در کنار فعالیت های اقتصادی
این فعال سیاسی و فرهنگی با اعلام اینکه حضور رزم حسینی را در خراسان رضوی مغتنم می‌شماریم، گفت: بنده به‌عنوان یک فعال فرهنگی اعلام می‌کنم که بایستی در کنار توجه به فعالیت‌‌های اقتصادی، توسعه فضای کسب‌وکار و رونق اقتصادی، باید به بحث فرهنگ نیز توجه داشت.

حجت‌الاسلام سبزیان عنوان کرد: باید در خراسان رضوی با جمعیت ۶ و نیم میلیونی توجه ویژه‌ای به کتابخانه‌های عمومی صورت پذیرد چراکه کتابخانه‌ها جزو سرانه‌های اجتماعی و فرهنگی بوده و می‌توانند موضع پیشگیرانه داشته باشند‌.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی بیان کرد: متأسفانه در برخی شهر‌ها و روستا‌های استان کتابخانه وجود ندارد، از همین رو درخواست توجه به این امر را دارم.


باید با ایجاد اشتغال و افزایش تولید مشکلات صنایع را مرتفع کرد
حمیدرضا ترقی، دبیر حزب موتلفه خراسان رضوی نیز اظهار کرد: نخستین چالش خراسان رضوی وضعیت عقب‌ماندگی صنعت و فقدان نقدینگی در این بخش است که بایستی با ایجاد اشتغال و افزایش تولید در حد ظرفیت کارخانه‌ها، مشکلات را مرتفع کرد.


نیازمند بهبود سیستم آب‌رسانی هستیم
وی در مورد چالش دوم گفت: هرز رفتن آب از طریق لوله‌کشی چالش دوم است که نیازمند بهبود سیستم آب‌رسانی، کنترل چاه‌های آب و استفاده بهینه از آن در استان است که شایسته است با صرفه‌جویی همراه شود.
 

ضرورت حفظ امنیت مرزهای استان
دبیر حزب موتلفه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: چالش سوم حفظ امنیت مرزهای استان است، با توجه به اینکه خراسان رضوی هم‌جوار با کشورهای همسایه است، تأمین امنیت مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر و کالاهای قاچاق باید موردتوجه قرار گیرد.

ترقی با اشاره به اینکه مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، اذعان کرد: باید فعالیت فرهنگی متناسب با مشهد برای زائران در نظر گرفته شود؛ طرح زیارت که از طرف دولت پایدار شده باید از اعتبار و برنامه مناسبی برای رفاه زائرین و تأمین نیازهای آن‌ها برخوردار باشد.

وی اظهار کرد: امنیت اجتماعی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی با توجه به حاشیه‌نشینی در خراسان رضوی و به‌تبع آن آسیب‌هایی همچون اعتیاد، سرقت و ناامنی بایستی مورد تأکید مسئولین استانی قرار گیرد.


مسئله گمرک و ترانزیت در مرز سرخس باید موردتوجه باشد
دبیر حزب موتلفه خراسان رضوی با اعلام اینکه جذب سرمایه‌گذار در استان و ایجاد بستر مناسبی برای رشد و توسعه اقتصادی از امور مورد پیگیری استاندار خراسان رضوی باشد، افزود: مسئله گمرک و ترانزیت در مرز سرخس باید موردتوجه باشد، تأکید بر پیشرفت کیفی و کمی به راه‌آهن و راه‌های منتهی به مشهد موجب امنیت زوار و توسعه اقتصادی می‌شود.

انتهای پیام/