به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی صبح امروز در جریان دیدار غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و خراسان رضوی اظهار کرد: شرط موفقیت حماسه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب استفاده از ظرفیت های داخلی ، حمایت جدی از تولید ملی و فعالان اقتصادی است و تلاش ما حرکت در این راستاست.
وی ضمن تشریح برنامه های خود و ضرورت همراهی و نقش محوری بخش خصوصی بویژه اتاق بازرگانی در اجرای این برنامه های توسعه ای گفت : برای رسیدن به این موفقیت باید همزمان سه رکن اصلی مثلث توسعه اقتصادی شامل بخش خصوصی و فعالان اقتصادی ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و بخش اجرایی در کنارهم و تلاش ها در یک راستا قرار گیرد.
 استاندار خراسان رضوی اظهار کرد : کارکرد اصلی و منطقی این سه ضلع ، استفاده کارآمد از ظرفیت ها و توانمندی های همه این ارکان است و در این میان ائمه جمعه و علما به عنوان رهبران معنوی جامعه می توانند این هم افزایی ها را تقویت نموده ودر زمینه توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و کارآفرینی در جامعه نقش محوری ایفا کنند.
 وی تصریح کرد : امروز بیش از هر زمان به ایجاد هماهنگی و همدلی و تجمیع توان و ظرفیت ها برای اثرگذاری بیشتر و بهتر در پشیبرد امور و بهبود شرایط جامعه نیاز است و امیدواریم در سایه همراهی همه بخش ها تحقق یابد.

رزم حسینی خواستار مشارکت فعال تربخش خصوصی با محوریت اتاق بازرگانی در اجرای طرح ها و برنامه های اقتصادی استان شد و گفت : در این خطه بخش خصوصی توانمندی و ظرفیت های گسترده ای دارد که باید به عرصه بیاید.

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی ایران هم طی این دیدار اعلام کرد : آمادگی کامل برای همکاری با استاندار جدید خراسان رضوی در راستای تحقق اهداف و برنامه های اقتصادی او را داریم.
 غلامحسین شافعی با استقبال از طرح های توسعه اقتصادی استاندار خراسان رضوی افزود : اجماع و ایجاد همدلی و هماهنگی بین بخش ها و ظرفیت های مختلف اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی می تواند به پیشبرد بهتر و مطلوب تر و سریع تر امور بیانجامد و شکل گیری طرح مثلث توسعه اقتصادی استاندارمی تواند به رمز توسعه استان قرار گیرد.
 وی تصریح کرد : بدین منظور بخش خصوصی استان اعم از تجاری ، کشاورزی ، صنعتی و معدنی آماده همکاری با مدیریت اجرایی استان را در حوزه های مختلف دارد.

انتهای پیام/