به گزارش صبح توس؛ 12 دی ماه پس از کش و قوس‌های فراوان و انتظاری قریب به دو ماه، علیرضا رزم حسینی به‌عنوان استاندار خراسان رضوی انتخاب شد، انتخابی که شاید به مذاق اصلاح‌طلبان استان زیاد خوش نیامد چراکه افراد معرفی‌شده توسط آن‌ها به وزارت کشور جهت کسب کرسی استانداری مورد اقبال واقع نشدند.

رزم حسینی متولد 1340 در کرمان بوده و تحصیل‌کرده کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان است.

وی طی سال‌های جنگ ایران و عراق در عملیات امام مهدی در سال ۱۳۵۹ جبهه سوسنگرد و عملیات ثامن‌الائمه، بیت‌المقدس، فتح‌المبین، رمضان، بدر و خیبر حضورداشته است.

رزم حسینی از بنیان‌گذاران مهندسی مخابرات عملیات جنگ در جبهه‌های جنوب و از هم‌رزمان سرداران احمد کاظمی، حسین خرازی، احمد متوسلیان و هم‌رزم و دوست حسن باقری بوده است.

دریافت نشان فتح از رهبر انقلاب

وی قائم‌مقام قاسم سلیمانی فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان و جانشین عملیات قرارگاه خاتم‌الانبیا در دوران جنگ بود و در عملیات خیبر جانباز شد و نشان فتح از سوی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران دریافت کرد، این فرد پس از جنگ اقدام به پایه‌گذاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کرد.

آخرین مسئولیت رزم حسینی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ریاست ستاد فرماندهی سپاه هفتم صاحب‌الزمان(عج) که لشکر ثارالله و سپاه استان کرمان را اداره کرده است.

رزم حسینی پیش از انتخاب به‌عنوان استاندار خراسان رضوی در دولت دوازدهم، استاندار کرمان در دولت یازدهم و سال نخست دولت دوازدهم بود.

وی طرح توسعه اقتصادی را برای اولین بار در سطح کشور در کرمان اجرایی کرد و به مناطق محروم و جنوب کرمان از نظر اقتصادی رسیدگی‌های بسیاری کرد و توانست در حوزه گردشگری نیز موفق عمل کند، در این راستا ورود گردشگر به کرمان در دوره استانداری وی، بسیار افزایش داشت.

اعطای لقب سردار اقتصادی به رزم حسینی

رزم حسینی در بحث مدیریت شهری و توسعه شهری اقدامات شایسته‌ای با همکاری قرارگاه خاتم انبیاء انجام داد، این پیشرفت به‌اندازه‌ای بود که در کرمان از وی به‌عنوان «سردار اقتصادی» یاد می‌کنند.

 

فشارهای سیاسی از سوی اصلاح طلبان تندرو باعث استعفای رزم حسینی شد

محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفته بود: شاید این مسئله به دلیل موضوعات فردی باشد اما موضوعی که ممکن است به این تصمیم دامن زده باشد فشارهای سیاسی است که از سوی اصلاح طلبان تندرو به استاندار وارد می شود چرا که افراد تندرو چندان مایل به پی گیری رویکرد و نگاه توسعه ای فارغ از بحث سیاسی نبودند. رزم حسینی در طول کمتر از چهار سال که استاندار کرمان است در حوزه توسعه ای تلاش های فراوانی انجام داد گرچه ما هم اشکالاتی در برخی جاها به عملکردش داشتیم؛ اما عمدتا کارها با رویکرد غیرسیاسی و نگاه توسعه ای انجام شد و در مجموع با اقدامات مثبت انجام شده عملکرد استاندار کرمان قابل قبول است. 

آیا رزم حسینی دو تابعیتی است؟

رسانه های محلی کرمان بارها سخن از حضور رزم حسینی در کشور کانادا برای سرکشی به نزدیکانش خبر داده و مدعی شده بودند وی دارای تابعیت دوگانه است که البته این موضوعات توسط خودش تکذیب شده است.

در هر حال باید تا چهارشنبه هفته جاری که با حضور وزیر کشور، مراسم تکریم علیرضا رشیدیان و معارفه علیرضا رزم حسینی برگزار می‌شود و رزم حسینی تصدی استانداری خراسان رضوی را برعهده می‌گیرد باید صبر کرد و منتظر ماند تا برخی حقایق برای اهالی خراسان روشن‌تر شود.
انتهای پیام/