به گزارش صبح توس؛ قربان میرزایی سرپرست استانداری خراسان‌رضوی صبح امروز در همایش توسعه و امنیت شهرهای مرزی خراسان‌رضوی با اعلام اینکه «رزم‌حسینی» استاندار خراسان‌رضوی شده است اظهار کرد: بر اساس خبرهای رسیده از نشست امروز هیئت دولت «علیرضا رزم‌حسینی» استاندار سابق کرمان به‌عنوان استاندار خراسان‌رضوی مشخص و معرفی شده است

لازم به ذکر است، رزم حسینی متولد سال 1340 در کرمان است و آخرین مسئولیت وی استاندار کرمان بوده که پیش از این جزء اصلی ترین گزینه های استانداری خراسان رضوی مطرح شده بود.

سوابق:

رزم‌حسینی  با اوج‌گیری انقلاب اسلامی در تحریک دانش‌آموزان و تعطیلی مدارس شرکت و در پخش اعلامیه‌های حضرت امام راحل(ره) و درگیری با مأمورین شاه حضوری فعال داشته است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از بنیان‌گذاران تشکیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان و اولین منتخب ریاست این اتحادیه در سال ۱۳۵۸ بوده است. دیدار با حضرت امام راحل(ره) در قم یکی از اولین اقدامات این اتحادیه در سال ۱۳۵۸ است.

از بنیان‌گذاران مهندسی مخابرات عملیات جنگ در جبهه‌های جنوب

با شروع جنگ تحمیلی یکی از نخستین افراد داوطلب است که بر اساس احساس نیاز عازم جبهه‌های جنوب در دفاع از سرزمین‌های مقدس کشور می‌شود. وی با وجود سن کم پس از مدت کوتاهی یکی از بنیان‌گذاران مهندسی مخابرات عملیات جنگ در جبهه‌های جنوب و موفق به راه‌اندازی شبکه‌های مخابرات و خطوط ارتباطی محورهای عملیاتی شد.

نقش مؤثر وی در اکثر عملیات‌های علیه دشمن به‌ویژه عملیات‌های امام مهدی(عج) در سال ۱۳۵۹ جبهه سوسنگرد و عملیات‌های بزرگی چون ثامن الائمه(ع)، بیت‌المقدس، فتح‌المبین، رمضان، بدر و خیبر قابل تحسین و تقدیر فرماندهان و هم‌رزمانش بوده است.

قائم‌مقامی سردار حاج قاسم سلیمانی در لشکر ثارالله

وی از هم‌رزمان سرداران شهید احمد کاظمی، حسین خرازی و احمد متوسلیان بوده و به‌ویژه هم‌رزمی و دوستی بسیار صمیمانه با شهید حسن باقری داشته و قائم‌مقامی سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی در لشکر ثارالله را عهده‌دار بوده است.

جانشین عملیات قرارگاه خاتم‌الانبیا در دوران دفاع مقدس و جانبازی در عملیات خیبر نیز از افتخارات وی در دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود.

وی مفتخر به دریافت نشان فتح از سوی رهبر معظم انقلاب شده است.

سوابق فعالیت‌های اقتصادی

با پایان جنگ تحمیلی و لزوم تشدید فعالیت‌های بازسازی به‌فرمان امام خمینی(ره) وی با درک شرایط جدید کشور جهت مشارکت در این فعالیت‌ها، اقدام به آماده سازی خود برای حضور در عرصه جدید خدمتی کرد.

اخذ مدرک کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان اولین تلاش در این جهت به شمار می‌رود.

انتقال داوطلبانه به بنیاد مستضعفان و اقدام به تأسیس چند کارخانه در استان کرمان از دیگر اقدامات این دوره است.

تداوم حضور فعال و مشارکت در توسعه فعالیت‌های بازرگانی، اقتصادی و صنعتی کشور از طریق هدایت و اداره چندین شرکت مرتبط با این بخش‌ها از جمله: عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مجتمع صنعتی کرمان، مدیرعامل شرکت ماشین‌آلات راه‌سازی کرمان، مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان و جانبازان، رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع فلزی آلیاژکاران دوهزار، مدیرعامل شرکت تکنوپروم (ویرجین ایلند)، مدیرعامل شرکت تکنوپروم جنرال تریدینگ، مدیرعامل شرکت ماشین‌آلات راه‌سازی کاترپیلار، نایب‌رئیس انجمن تولید کنندگان و وارد کنندگان ماشین‌آلات ساختمانی و معدنی کشور، رئیس مجمع شرکت آستانه ریل جهت انجام پروژه‌های ریلی کشور.

در راستای تداوم فعالیت‌های اقتصادی و با انگیزه حضور فعال‌تر در عرصه کمک به دولت در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی هزاران نفر در سراسر کشور اقدام به تأسیس چندین شرکت تخصصی و ریاست مجمع آنها در حوزه فعالیت‌های ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، حفاری، تونل و اکتشاف معدن کرده است که یکی از فعالیت‌های ملی و اساسی بسیار مهم کشور محسوب می‌شود.

وی در مسئولیت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت همیار ماشین تولید کننده ماشین‌آلات راه‌سازی و ساختمانی بوده که موفق به کسب افتخار مدال طلای بهترین نمایندگی خارجی میان ۵۳ کشور در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ شده است و طی ۱۱ سال فعالیت شرکت سبب اشتغال مستقیم و غیرمستقیم حدود ۳۰ هزار نفر در سراسر کشور شده است.

علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی، وی در حوزه مسائل فرهنگی در تلاش بوده است و به همین منظور با آشنایی به زبان انگلیسی و فعالیت در زمینه تجارت، دارای مطالعات وسیع در قلمروی مسائل تاریخی و جاری سیاسی بین‌المللی و کشور است.

 انتهای پیام/