به گزارش صبح توس؛ به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در دیدار با کارمندان جوان آستان قدس رضوی اظهار داشت: فرآیند «مدیریت دانش» در آستان قدس رضوی را باید تکمیل کنیم تا تجارب فردی و سازمانی در انتقال نسل‌ها محو نشوند. یکی از اهداف تاسیس معاونت برنامه ریزی راهبردی در آستان قدس رضوی همین موضوع بود.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در سازمان کاملاً باید علمی باشد که نقش شما جوانان به عنوان نیروهای خلاق در این راستا اثرگذار است.

 

رئیسی عنوان کرد: کسب سود لازم و نشانه قوت مدیریت است، اما باید در تصمیم‌گیری‌ها خصوصا درباره آستان مقدس رضوی هزینه و فایده اجتماعی را هم در نظر گرفت؛ بعضی از اقدامات اقتصادی برای آستان قدس هزینه اجتماعی ایجاد می‌کند، اما برخی از فعالیت‌ها عامل افزایش سرمایه اجتماعی است که این موارد اولی هستند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ابتدای سال 95 آستان قدس رضوی تنها 4 رقبه وقفی داشت و امروز 54 رقبه به آستان قدس رضوی وقف شده است، افزود: این روند صعودی نتیجه افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم است، وضعیت مطلوب در اداره آستان این است که تمامی فعالیت‌های این مرکز نورانی با منابع مالی و انسانی مردم دلداده در قالب وقف و نذر اداره شود. البته تا این قله راه زیادی داریم اما هر سیاستی که ما را از این قله دور کند غلط است.

 

وی ادامه داد: برای رسیدن به این نقطه باید بیش از هر چیز خدمتگزاری صادقانه آستان به زائران و محرومان و معارف دینی در ذهن عمومی تصویر شود. هر چه مردم تلاش، فعالیت و صداقت ببینند، بیشتر پیش قدم می شوند و مشارکت می‌کنند.

 

رئیسی افزود: ما در آستان قدس رضوی بر روی نیروهای جوان فعال و مبتکر مثل شما حساب می‌کنیم و آینده این مرکز نورانی با فعالیت و مدیریت شما مترقی خواهد شد.

انتهای پیام/