امرالله شمقدری در گفت‌وگو با صبح توس پیرامون شاخصه‌های انتخاب استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: به عقیده بنده کارآمدی بهتر از این است که بگوییم استاندار آینده خراسان رضوی بومی باشد یا غیربومی، این در حالی است که خراسان رضوی مدیران فراوانی برای مسئولیت‌های مهم کشوری داشته است و از این بابت در مضیقه نیستیم.

وی با بیان اینکه به‌طور حتم نمی‌توانیم بگویم گزینه استانی بهتر است، افزود: مزیت استانی بودن استاندار این است که با سرمایه‌های استانی آشنا بوده و یک گام از سایرین جلوتر است.

نباید پس از 40 سال با کمبود نیرو مواجه شویم
معاون اسبق سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ‌خراسان رضوی است، نیروهای جوان، مبتکر و خلاق بخشی از ظرفیت‌های عظیم استان هستند که باید با اعتماد به آن‌ها در بدنه‌های مدیریتی به کار گرفته شوند؛ نباید بعد از 40 سال از عمر انقلاب با کمبود مدیر مواجه شویم.

شمقدری بیان کرد: یکی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های خراسان رضوی پذیرایی از 30 میلیون زائر داخلی و خارجی است که می‌تواند اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی را برای افرادی که از خارج از مرزها وارد کشور می‌شود و یا افرادی که از سایر شهرها به مشهد می‌آیند ارائه نماید؛ بایستی در مورد اسکان، پذیرایی، روان‌سازی خدمات و مسئله‌هایی که در حاشیه هر زائر برای اقامت سالم و آرام وجود دارد، برنامه‌ریزی کنیم.

وی تأکید کرد: ظرفیت عظیمی از اشتغال، صنعت، گردش مالی و تولید در حاشیه حضور زائران برای ما به وجود می‌آید که ما به این موضوع کم‌توجه کردیم، این در شرایطی است که خراسان رضوی سرشار از ظرفیت‌های گردشگری و سیاحتی است.

معاون اسبق سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه باسابقه‌ترین دانشگاه‌ها در خراسان رضوی است، گفت: بدنه اداری ما باید به مراکز علم و پژوهشی متصل شود، خیلی از مواقع در سیستم اداری بر اساس تجربیات خود عمل می‌کنیم، امروز دانشگاه و سیستم اجرایی با هم بیگانه‌اند از همین رو باید این دو را به هم نزدیک کنیم.

شمقدری افزود: بایستی تصمیمات خود را بر اساس یافته‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی باشد و مسئله‌های بخش اداری به مراکز علمی سفارش داده شود تا پیوند عمیق‌تر شد.

لزوم وحدت استاندار آینده خراسان رضوی با نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی
وی اظهار کرد: رمز موفقیت کشور در انسجام و وحدت و یکپارچگی و تعامل است، ارتباط استانداری خراسان رضوی با تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بایستی مؤثر و کارآمد باشد، اگر نخبگان و سرمایه‌های استان برای مسئله‌های این خطه مهم کشور با هم تعامل نزدیک نداشته باشند، نمی‌تواند گره‌های مشکلات مردم را شناسایی کنند.

معاون اسبق سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در همه دوره‌ها تعامل بوده ولی شدت و ضعف داشته است، در برخی مقاطع خیلی صمیمیت وجود داشته و در مقطع دیگر به روش دیپلماسی و ظواهر کار رعایت شده است.
انتهای پیام/