به گزارش صبح توس؛به نقل از آستان نیوز، همزمان با شب ۲۸ صفر،‌ نماز باشکوه مغرب و عشاء با حضور عزاداران پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در صحن‏ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی برگزار شد.
ساعت‏ها قبل از اذان مغرب دسته‌‏های عزاداری به راه افتاده و به سمت حرم مطهر رضوی حرکت کردند، هم اکنون نیز تمام خیابان‏‌های منتهی به حرم مملو از زائران عزاداری است که برای عرض تسلیت به ثامن الائمه به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شده‌اند، خادمان بارگاه منور رضوی نیز در تمام ورودی‏ها و صحن و رواق‌‏های حرم رضوی حضور داشته و در حال راهنمایی زائران هستند.
در مراسمی که به همین مناسبت تحت عنوان شکوه ایثار در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، هزاران زائر و مجاور در غم رحلت خاتم الانبیاء محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه دومین اختر تابناک آسمان امام و ولایت امام حسن(ع) مجتبی اشک ماتم ریختند.
در بخش اول برنامه شکوه ایثار که قبل از نماز مغرب برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری با موضوع راه‌های در امان ماندن از وسوسه‌های شیطان به ایراد سخنرانی و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به روضه خوانی و سینه زنی پرداختند.
بخش دوم برنامه های عزاداری از بعد نماز مغرب و عشاء در حال برگزاری است که با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رفیعی و مدیحه سرایی مهدي سروري و میثم مطیعی همراه خواهد بود.
در دیگر صحن‌‏های حرم رضوی به ویژه صحن انقلاب، هیئات عزادارای با نوحه خوانی و سینه‌‏زنی حال و هوای معنوی خاصی را به نمایش گذاشته بودند.
بارگاه منور امام هشتم(ع) در این ایام به صورت شبانه روزی آمادگی تشرف زائران را دارد و کلیه دستگاه و خادمان رضوی سعی دارند تا فضای توام با آرامش و معنویتی را برای زائران ایجاد کنند.

انتهای پیام/