به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان در جریان بازدید از ستاد مرکزی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی در مشهد افزود : امروز ۳۲ خدمت مختلف اعم از اسکان، بهداشت، حمل و نقل و غیره توسط مردم و خیرین و نهادهای عمومی استان ارائه می شود و علاوه بر آن دستگاه های مختلف اجرایی نیز از امکانات خود در این راستا استفاده می کنند..
وی اظهار کرد : این خدمت در قالب طرح های مختلف توسط گروه های مختلف مردمی ارائه می شود از دانش آموزان که در قالب طرح گام های عاشقی خدمت می کنند تا خادم رضوی که در طرح خادمیاران حضور فعال دارند و اقشار و گروه های مختلف مردم که در سامانه جهاد خدمت به تناسب توان و تخصص خود به این عرصه ورود یافته اند.
رشیدیان گفت :  مردم خراسان رضوی در ایستگاه های بین راهی در 9 محور ترددی زائران با امکانات و ظرفیت و توان خود در حال خدمت رسانی به زائران رضوی اعم از پیاده و سواره هستند.
وی اظهار کرد : این خدمت و عشق به خدمت خالصانه هم به زائر امام رضا (ع) هم  شیعه و سنی ندارد چنانکه برخی روستاهای سنی نشین مسیرتردد زائران درهای منازلشان را به روی زوار حضرت باز می کنند و یا با ایجاد ایستگاه صلواتی از این زائران پذیرایی می کنند زیرا محبت اهل بیت (ع) نقطه مشترک بین همه ما در کنار توحید ، کعبه، قرآن و سنت است.
رشیدیان عنوان کرد : این ایام خود تبدیل به نقطه وحدت آفرین شده است اما بیش و پیش از آن راهپیمایی اربعین به عنوان محوری برای احیای ارزش های عاشورا مورد توجه است که در آن همه اعم از شیعه و سنی، مسیحی و کلیمی در کنار هم برای احیای ارزش های انسانی ، آزادگی و ظلم ستیزی حضور دارند واین مراسم  نمادی از انسجام و اتحاد است حرکتی که  با تاسی به قرآن و اهل بیت (ع) پیامی از اتحاد حول محور ارزش های انسانی و دینی به جهان مخابره می کند و بعد از آن این سنت دهه پایانی ماه صفر است .
وی در ادامه با اشاره به اهمیت خدمات دهی به این زائران افزود : هم اکنون  در کنار مردم دستگاه های خدمات رسان هم چون هلال احمر ، پلیس راه ، اورژانس ، بهداشت و درمان و غیره حضور گسترده دارند در این میان با توجه به حجم گسترده زائر طی سه روز در مشهد و بازگشت یکباره آنها حوزه حمل ونقل عمومی هم ظرفیت وسیعی را به کار گرفته است.
 وی افزود : بدین منظور در سه روز آخر ماه صفر بالغ بر 626 پرواز به مشهد ساماندهی شده و روزانه 102 رام قطار ورودی و خروجی دراین مسیر کارجابه جایی زائران را انجام می دهند و 5 هزار دستگاه اتوبوس برای خروج این زائران برنامه ریزی شده است که امید است به بهترین نحو این امر انجام شود.
 جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی از نخستین تشکل های مردمی و خیرین بود که به امر خدمت رسانی به زائران پیاده رضوی ورود یافت و امروز بیش از 18 سال است که در این حوزه با بیش از 15 هزار نفر از مردم و خیران فعالیت می کند.

انتهای پیام/