به گزارش صبح توس؛ روز گذشته خبرنگار این پایگاه خبری گفت‌و‌گویی با یکی از اعضای شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی داشت که در این مصاحبه شاخصه‌های انتخاب استاندار خراسان رضوی به بحث گذاشته شد.

نکته قابل‌تأمل در این گفت‌و‌گو تذکر غیر مستیم جامعه اصلاح‌طلبی استان به رئیس‌جمهور در جریان انتخابات ریاست جمهوری بود؛ اصلاح‌طلبان استان با اهرم اینکه «اگر حمایتشان نبود روحانی رأی نمی‌آورد»، حضور نیروهای خودی را در سمت استانداری خراسان رضوی یادآور شدند.

در گفت‌و‌گویی اسامی افرادی تحت عنوان گزینه‌های مطرح برای استانداری خراسان رضوی مطرح شد که می‌توان به صادقی (معاون سابق استاندار خراسان رضوی)، سلمان سامانی (سخنگوی وزارت کشور) و همتی استاندار اسبق گلستان اشاره کرد.

در این خصوص گفت‌و‌گویی با حمیدرضا ترقی، دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی داشتیم که مشروح آن به شرح ذیل است:

ترقی اظهار کرد: قطعاً گزینه‌های مطرح‌شده افرادی نیستند که در شان استان خراسان رضوی باشند، دولت می‌داند که فرد انتخابی برای این استان بایستی توانایی بالایی داشته باشد چراکه خراسان رضوی شرایط ویژه‌ای داراست و موقعیتی بین‌المللی دارد.

اعلام گزینه‌ها باهدف محک زدن افکار عمومی

وی با بیان اینکه فکر نمی‌کنم که گزینه‌های اعلام‌شده اصلی باشد، گفت: ممکن است اسامی اعلام‌شده تنها برای محک زدن و دریافت عکس‌العمل مردم باشد، ولی درمجموع کسی که می‌خواهد استاندار خراسان باشد دارای ویژگی‌هایی است که در افراد مطرح‌شده وجود ندارد.

روحانی در جلسه اصلاح‌طلبان: بدهکار شما نیستم

دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: روحانی در جلسه اصلاح‌طلبان گفته که بدهکار شما نیستم و شما از روی اجبار از من حمایت کردید چون هیچ راه دیگری برای ماندن در حاکمیت نداشتید.

ترقی افزود: دولت زیر بار مطالبات زیاده خواهانه اصلاح‌طلبان برای انتخاب استاندار نمی‌رود، دولت در حال حاضر از اصلاح‌طلبان فاصله گرفته است و در وزرای پیشنهادی و برخوردی که با اصلاح‌طلبان در بدنه دولت دارد این امر کاملاً مشهود است.
انتهای پیام/