به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان شب گذشته درحاشیه جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: طبق قانون و در  مهلت دو ماه ابلاغ شده، باید تمامی کسانی که مشمول این قانون می شوند حداکثر تا سقف زمانی تعیین شده مسئولیت را واگذار کرده و کنار بروند.
وی با بیان اینکه بعضی از معاونان استانداری مشمول این قانون می شوند، افزود: آنها با تصویب این قانون استعفای خود را به صورت مکتوب اعلام کردند اما وزیر کشور عنوان کرد که پذیرش استعفای انان با سازمان بالادستی که حکم انان را صادر کرده می باشد.
وی اظهار کرد: در این رابطه وزیرکشور توصیه نمودند که تا زمانی که جایگزینی برای ایشان در مهلت قانونی انتخاب و معرفی نشده از بیان و پیگیری استعفا خودداری کنند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه بعضی جو بدی را در جامعه پراکنده اند، گفت: کسانی که باید بازنشسته شوند مشخص و در سیستم سامانه اداری کاملا قابل احصا هستند و نیازی نیست که بعضی توصیه کنند که بگردیم و آنها را پیدا کنیم .
رشیدیان بیان کرد: همه کسانی که مشغول به کار هستند خود از آنها دعوت کرده ایم که با توجه به تخصص و تجربه شان مسئولیت را بپذیرند و عملا طی این سالها منشاء خیر در امور بوده اند.
وی ادامه داد: امروز هم بر اساس مصالح کشور مجلس شورای اسلامی چنین قانونی را تصویب و دولت هم آن را ابلاغ کرده است و همه کسانی که قانون شامل آنها می شود طبق آن باید کنار بروند.
استاندار خراسان رضوی با اعلام اینکه برخلاف آنچه که بعضی تبلیغ می کنند،کسی دعوی و ادعایی برای مقابله و مواجهه با این قانون ندارد؛ افزود : همین که امروز  مشمولین این قانون باوجود جو روانی نامناسب موجود برعلیه آنها همچنان مشغول خدمت و انجام وظیفه هستند ، خود دلیلی بر صداقت آنان است .
وی گفت: این افراد نه حقوقهای نجومی می گیرند ، نه کسانی هستند که در کارشان کوتاهی یا خیانت کرده باشند. همه آنها تلاش کرده اند که از تخصص و تجربه شان که براساس هزینه های همین مردم وکشور حاصل شده صادقانه در خدمت ملت قراردهند. 
رشیدیان تصریح کرد : آنان تا کنون براساس قانون مجاز به کار بوده اند و از آنان و ظرفیتهای شان استفاده شده و از فردایی که مهلت قانونی به انتها برسد، بدون هیچ ادعائی کنار می روند و با انتخاب و معرفی جایگزین این جابه جایی به نحو مطلوب انجام خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی تصریح  کرد: همه کسانی که این بار مسوولیت از روی دوش شان برداشته می شود ضمن قدردانی توفیق خدمت به نظام اسلامی و ملت شریف ،ولی در اجرای این قانون نفس راحتی می کشند زیرا مسوولیت در این دوران بسیار سنگین است و همیشه با فشار و احساس مسئولیت سنگین همراه بوده است. 
 رشیدیان با انتقاد از جوی روانی نامناسب که بعضی در جامعه مطرح می کنند گفت: امروز به گونه ای وانمود می شود که استانداران بازنشسته برای رسیدن به این پست خدای ناکرده تبانی کرده و یا مرتکب خلافی شده اند که این حرف خلاف حقیقت است.
وی ادامه داد : این روش را غیر اخلاقی می دانم و نمی پسندم و توصیه می کنم تلاش کنیم تا این جابجایی را که بنا به مصالح کشور مجلس شورای اسلامی تشخیص داده است به نحو مناسب و بدور از هرگونه رفتار غیر اخلاقی انجام دهیم. 
استاندار خراسان رضوی گفت: در این راستا دستگاه ها موظف شده اند در رده های استانی جایگزین های خود را در مهلت قانونی جایگزین کنند و در رده های کشوری هم،هیات دولت باید استانداران  جدید را تایید و تصویب کند و معاونین استاندار هم براساس ضوابط حکم خود را پس از تایید معاونت ذیربط وزارت کشور از وزیر محترم کشور دریافت می کنند و این تغییرات در زمان مقرر انجام خواهدشد.

*مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شوم و ظرف مهلت تعیین شده کار را به استاندار بعدی با افتخار تحویل خواهم داد.
استاندار خراسان رضوی در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت خود هم گفت: من هم مشمول این قانون می شوم و پست خود را در زمان اعلام شده تحویل استاندار بعدی خواهم داد.
علی رضا رشیدیان با اشاره به اینکه در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد یکی از کارهایی که انجام شد، بازنشسته کردن نیروهایی بود که به نحوی با سلیقه حاکم در دولت همخوان و هماهنگ نبودند گفت : در آن زمان خیلی از مدیران بازنشسته شدند که بسیاری از آنان از لحاظ قانونی به زمان بازنشستگی نرسیده بودنداما این امرابلاغ شد هم خلاف قانون نبود و هم سیاست دولت وقت بود وهمه ما هم به آن احترام گذاشتیم و بدون هیچ تنشی بازنشسته شدیم .
وی ادامه داد: الان هم بازنشسته ایم و این قانون هم که ابلاغ شده ظرف دو ماه مقرر شده مسئولیت را به استاندار بعدی تحویل می دهیم.