به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر درگز برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: شمار را به پرهیزگاری و رعایت تقوای الهی سفارش می کنم که تقوا بازدارنده از گناه و سقوط در پرتگاههای فساد و گرفتار شدن در دام شیطان و هوای نفس است.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل نماز جمعه به فرمان امام خمینی (ره) عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون کارکرد نماز جمعه یک کارکرد بی نظیر بوده و در فتنه های مختلف داخلی و خارجی توطئه ها و فتنه های دشمن را خنثی کرده است؛ مسافری که در طول سفر خود با رغبت و علاقه در نماز جمعه شرکت کند، پاداش صد نماز جمعه فرد حاضر غیر مسافر را دارد؛ همانگونه که شرکت در نماز جمعه از بزرگترین و بالاترین فضیلت هاست و امنیت اجتماعی جامعه را در پی دارد، نابودی جامعه هم در گرو ترک آن است.

امام جمعه درگز تشریح کرد: یکی از اتفاقات مثبت و نقاط قوت این نظام، موضع مقتدرانه و عزتمندانه ریاست محترم جمهور در مقابل زیاده گویی های آمریکا بود که مورد عنایت مقام معظم رهبری و شیرانی همچون سردار سلیمانی ها قرار گرفت؛ پاسخ ملت ایران هم به ترامپ قمارباز این است که هیچگاه فکر رویارویی مستقیم با نظام و سربازان شجاع این ملت را به مخیله خود راه نده، اگرنه در برابر قدرت این ملت شکست غیر قابل جبرانی را متحمل خواهی شد.

 حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: امروز امنیت کل منطقه در اختیار ایران بوده و امریکا روز به روز در حال ضعیف شدن است؛ کسی که در منطقه حرف اول را می زند و نقطه فساد و فتنه ای همچون آل سعود را از ریشه خواهد کند، نظام مقتدر جمهوری اسلامی است؛ عربده کشی دولتمردان آمریکا هم از سر ضعف و زبونی است و مطمئنا سرانجامی جز نابودی برای آنان نخواهد داشت.

وی ضمن ابزار تاسف از شهادت 11 تن از هموطنان کرد زبان در جریان درگیری با گروهک پژاک در منطقه غرب کشور خاطر نشان کرد: وقتی  خون رنگین برادران شیعه و اهل سنت با هم مخلطو شد، یک بار دیگر وحدت ملی مدافعان وطن به نمایش گذاشته شد.

امام جمعه درگز گفت: منافقینی که روزگاری پس از شکست مفتضحانه در عملیات مرصاد، به عنوان ستون پنجم، در عراق به برنامه ریزی عملیات جاسوسی مشغول بودند امروز با حمایت آمریکا و کاخ سفید در حال فعالیت علیه این نظام هستند؛ کسانی که ادعای وطن پرستی داشتند هزاران انسان بی گناه را در ایران و عراق ترور کرده و به شهادت رساندند.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: سرسپردگان و گروهک های منحوس منافقین بدانند آنچه به سر صدام آمد به سر اینها هم خواهد آمد و دستاویز شدن آنها به آمریکا حیاتی برایشان به دنبال نخواهد داشت. این ملت با همان اقتدار ابتدای انقلاب، پای نظام و رهبری ایستاده اند و اجازه نمی دهند مزدوران به اهداف خود برسند.

وی در پایان با اشاره به سفر اخیر استاندار خراسان رضوی به شهرستان، اظهار کرد: امیدواریم مسائل و مشکلاتی که توسط مسئولین شهرستان مطرح شد، مورد توجه قرار گرفته و استاندار به وعده های خویش عمل کند؛ جاده الله اکبر یکی از زیرساخت های اصلی شهرستان برای رونق و توسعه است و باید دولت بدهی خود را به پیمانکار پرداخت کند تا این پروژه فعالیت خود را از سر بگیرد.

انتهای پیام/