علی حقی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به عملیات افتخارآفرین مرصاد و تحلیل این عملیات در پایان جنگ، اظهار کرد: عملیات مرصاد بعد از گذشت چند روز از پذیرش قطعنامه 598 توسط ایران رخ داد و بسیاری را در شک فرو برد.

 

وی افزود: این عملیات یک عملیات از پیش تعیین‌شده بود زیرا با توجه به حجم آتش و ادوات تهیه شد و همچنین آمادگی دشمن در این عملیات مشخص بود که این گروه برای ماه‌ها تمرین داشته‌اند.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس بابیان اینکه عملیات مرصاد یک عملیات از پیش تعیین‌شده و حساس برای طرف مقابل بود، گفت: صدام هشت سال مداوم در بسیاری از عملیات خود شکست‌خورده بود و ادامه جنگ را به صلاح خود نمی‌دید لذا تصمیم به اتمام آن گرفت.

 

وی ادامه داد: این اقدام خائنانه صدام طوری برنامه‌ریزی‌شده بود تا با حمله منافقین به ایران هم او به هدف خود برسد و هم اگر درصورتی‌که مرصاد شکست خورد در ظاهر سازمان ملل نباشد.

 

حقی بابیان اینکه با امضای قطعنامه 598 بسیاری از رزمندگان ما بازگشته بودند، عنوان کرد: در این زمان جبهه‌های جنگ خالی بود و تنها نیروهایی که در خط حاضر بودند نیروهای لشکر 27 بودند.

 

وی تصریح کرد: خبر این‌طور منتشر شد که دشمن از قصر شیرین و سرپل ذهاب عبور کرده است و به‌سوی کرمانشاه درحرکت است اما سؤالی که اینجا مطرح شد این بود که کدام دشمن است که از مرزهای ما هم عبور کرده است.

 

این رزمنده عملیات مرصاد بابیان اینکه دشمن در این عملیات تمام امکانات خود را حتی نیروی انسانی زن را به‌کارگیری کرده بود، عنوان کرد: در رزم میان این عملیات خیلی از بچه‌های ما خاطرات عجیبی دارند که از مقابله و حمله زنان دشمن در این عملیات حکایت دارد.

 

وی با اشاره به خاطره‌ای از این عملیات بیان کرد: یکی از دوستانم یکی از همین خانم‌ها را اسیر کرده بود، این زن مجروح و رزمنده در حال کمک به این زن بود زیرا درواقع دلش به رحم آمده بود.

 

حقی این‌طور ادامه داد: آن زن قصی القلب نیز با دیدن این صحنه‌ها زمانی که این بسیجی برای آب دادن به او اقدام کرده بود را درجا با سرنیزه شهید می‌کند و در همان لحظه به درک واصل می‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه عملیات مرصاد منافقین را به زباله‌دان تاریخ فرستاد عنوان کرد: باید از این عملیات درس‌ بگیریم که دشمن همیشه در کمین ماست.

 

انتهای پیام/