آیت الله سید مجتبی حسینی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به خباثت منافقین و شکست همیشگی آن ها در تاریخ انقلاب اسلامی خصوصا عملیات مرصاد، اظهار کرد: عملیات مرصاد در حقیقت یک شوکی بود که بعد از شکست عراق در جنگ هشت ساله مجدد به دشمنان خصوصا منافقین و همدست آن ها مانند صدام وارد شد.

 

وی افزود: این در حالی بود که جمهوری اسلامی در تمام مراحل جنگ علی رغم تمام مشکلاتی که وجود داشت پیروزی های فراوان بدست آورد.

 

نماینده ولی فقیه در عراق با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس صدام از تمام ظرفیت های جهانی استفاده می کرد، گفت: این در حالی بود که صدام در اواخر جنگ از تمام ظرفیت های خود برای اعلام آتش بس استفاده می کرد اما با قبول آتش بس خیانت اصلی خود را بروز داد.

 

وی ادامه داد: صدام در این عملیات با تجهیز تمام امکانات و ادوات مختلف به منافقین آن ها را علیه ایران شوراند و در این جنگ از تمام ظرفیت های منافقین حتی نیروهای انسانی زن استفاده کرد.

 

آیت الله حسینی با تطابق عملیات مرصاد با جنگ احد در زمان رسول گرامی اسلام، عنوان کرد: در جنگ احد نیز وقتی مسلمانان در ابتدا پیروز شدند غفلت کرده و موجب وارد آمدن ضربه سنگین به سپاه اسلام شدند.

 

وی تصریح کرد: در عملیات مرصاد نیز دشمن کمین نشسته بود تا از غفلت ایران استفاده کند اما به لطف و فداکاری رزمندگان اسلام و فرماندهی شهید صیاد شیرازی شکست بسیار سنگینی بر این منافقین حیوان صفت وارد شد.

 

نماینده ولی فقیه در کشور عراق با اشاره به اینکه نظام اسلامی باید از تمام تاریخ گذشته خود برای آینده درس بگیرد، تاکید کرد: باید همواره مراقب مرصادهای جدید باشیم زیرا همواره دشمنان این انقلاب در کمین اند و هر لحظه فرصتی پیدا کند به ما حمله می کند.

 

وی بیان کرد: در این میدان باید هم آمادگی نظامی داشته باشیم و هم در تمامی مراحل زندگی جمهوری اسلامی و مسلمانان و البته تمام ایرانی ها اتحاد خود را حفظ کنند و محبت میان گروه های فکری مختلف برقرار شود.

 

انتهای پیام/