سردار مصباحی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص فتح خرمشهرهایی پیش رو، اظهار کرد: این که مقام معظم رهبری دو سال پیش فرمودند خرمشهرها در پیش است بدین معنا بود که جمهوری اسلامی قله به قله در حال فتح خرمشهر است.

 

وی افزود: خرمشهرها در زمینه‌های فرهنگی، نظامی و اجتماعی است، در زمینه‌های نظامی آن چه مشخص است شکست پی‌درپی استکبار در منطقه است، روزی که ما خرمشهر را فتح کردیم قدرت آمریکا در منطقه بی‌رقیب بود.

 

فرمانده دفاع مقدس با بیان اینکه اکنون آمریکا در منطقه هیچ قدرتی ندارد، گفت: علاوه بر آمریکا کشورهای خارجی نیز که سر دشمنی با جمهوری اسلامی داشتند اکنون تضعیف‌شده‌اند؛ این قله‌ها یکی‌یکی در حال فتح هستند و خرمشهر بعدی نظام فتح اسرائیل است.

 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی در 30 سال پیش که در ابتدای مسیر مبارزه و رشد و تکامل بود باقدرتی مانند صدام که غرب و شرق او را از نظر نظامی تأمین می‌کرد و در ظاهر کسی توان ایستادن در مقابل او را نداشت شکست داد.

 

مصباحی با بیان اینکه فتح خرمشهر علاوه بر بخش نظامی در بخش فرهنگی نیز فعال است، بیان کرد: در زمینه‌های فرهنگی بحمدالله با فعالیت قدرتمند نیروهای انقلابی شوکت و اعتبار غرب از بین  رفته است و می‌بینیم که دشمن به‌ناچار به سمت شوهای نمایشی حرکت کرده است.

 

وی تأکید کرد: البته در مسیر فتح خرمشهر مشکلات فراوانی در درون ساختار نظام وجود دارد که این مشکلات در زمان دفاع مقدس بسیار زیاد بود اما به یاد بتوانیم با همین مشکلات موجود و استفاده از ظرفیت‌های نظام و انقلاب به هدف نهایی برسیم.

 

فرمانده دفاع مقدس با بیان اینکه رهبری به نیروهای خودی یک هشدار هم داده‌اند، عنوان کرد: در دوران فتح خرمشهر تمام نیروهای ما همواره آماده‌باش بودند تا در مقابل شبیه خون دشمن ایستادگی کنند و این تفکر آماده‌باش در حال حاضر نیز باید وجود داشته باشد.

 

انتهای پیام/