به گزارش صبح توس؛ احمد علی موهبتی شنبه شب در جلسه شورای اداری تربت حیدریه با بیان اینکه می توان با یک وحدت رویه و بدور از حاشیه، جهش قابل توجهی برای این شهر به ارمغان بیاوریم، افزود: این مهم زمانی محقق می شود که علاوه بر دستگاههای اجرائی، مدیریت شهری و مردم در کنار هم برای عمران، پیشرفت و آبادانی شهر تلاش کنند.

 

وی بیان کرد: در این چند ماه اخیر خیرین در حوزه های مختلف 120 میلیارد ریال کلنگ احداث چندین پروژه را در این شهر بر زمین زدند و این یک موج امیدواری برای شهر بوجود آورده تا وضعیت را از حالت فعلی ارتقاء دهیم.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در شرایطی که امسال از مجموع سر جمع اعتبارات سه حوزه تملک دارائی برای این شهرستان 300 میلیارد ریال در نظر گرفته شده و تاکنون 50 درصد آن تخصیص یافته، خیرین و نیکوکاران 500 میلیارد ریال در حوزه های مختلف کمک کردند.

 

موهبتی تصریح کرد: با این وجود بستری فراهم شده تا در حوزه های آموزش و پرورش، سلامت و بهداشت و دانشگاهها خیرین ورود پیدا کرده و از سویی دیگر ادارات و نهادها نیز باید در تسریع امورات تسهیل گیری کنند.

 

وی افزود: رفتار تک تک مسئولان و دستگاههای اجرائی باعث می شود تا سرمایه گذار بخش خصوصی ترغیب به سرمایه گذاری شود و کما اینکه این رفتار را امسال شاهد بودیم و برخی از سرمایه گذارانی که مجوز احداث کارخانه در نیشابور و کاشمر را گرفته بودند اکنون به دنبال سرمایه گذاری در این شهر هستند.

 

درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود

 

فرماندار تربت حیدریه با انتقاد از اینکه درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود، افزود: اغلب خانواده ها روزهای پنج شنبه و جمعه برای خرید به مشهد عزیمت می کنند و این یک فرهنگ نادرستی است که در این شهر نهادینه شده که باید با تولید رفتار مناسب از خودمان شهروندان برای ایجاد اشتغال و ثروت و جلوگیری از بیکاری از شهر خودشان خرید کنند.

 

موهبتی گفت: مدیریت شهری روحیه را از دل مردم ربوده و همه قصورات هم متوجه شهرداری نیست، بلکه همه دستگاهها و نهادها باید کمک کنند تا شهر از این وضعیت خارج شود، لذا دستگاههای اجرائی با ارائه تفاهم نامه با شهرداری و پرداخت بدهی های خود برای شهر منابع درآمدی تولید کنند.

 

در این جلسه روسای شورای اسلامی شهر، شهردار، نظام مهندسی، کمیته امداد، منابع طبیعی، سمن جهادگران دیار خورشید، فرمانده سپاه ناحیه بسیج، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش گزارشی از فعالیت ها و برنامه های خود را ارائه کردند.

 

در پایان دوازدهمین جلسه شورای اداری تربت حیدریه که به نام سرداران شهید حصیری نام گذاری شده بود از مسئول سمن جهادگران دیار خورشید، به جهت راه اندازی گرمخانه و ساماندهی کارتن خوابها و همچنین جواد ماهر، معلم آموزش و پرورش برای راه اندازی کتابخانه در مجتمع مسکونی مهر و زهره اقبال نیا رییس اداره بهزیستی به جهت برگزاری یادواره شهدای بهزیستی خراسان رضوی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/