به گزارش صبح توس؛ 80 دانش آموز ورزشکار تایبادی مقام آور در مسابقات استانی و کشوری صبح امروز در محل سالن شهید آوینی تایباد باحضور مسئولین شهرستانی و استانی تجلیل شدند.

 

جواد پورجاهد، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم با تاکید به استعدادیابی دانش آموزان در همان سن پایین، گفت: باید استعداد فرزندانمان را در همان سنین کودکی بشناسیم و آنها را به خودباوری برسانیم.

 

وی با اشاره به اینکه معلمین تربیت بدنی ما نقش بسزایی در استعدادیابی ورزشی دانش آموزان دارند، تصریح کرد: دانش آموزان باید فرصت انتخاب داشته باشند و هر دانش آموز با توجه به توانمندی و ظرفیت خودش فعالیتش را انتخاب کند.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ما ماموریت چندگانه در آموزش و پرورش داریم؛ ماموریم به اینکه دانش آموزان را از همه جهات تربیت کنیم، علاوه بر تربیت درسی، تربیت زیستی و بدنی و غیره را نیز باید انجام دهیم.

 

پورجاهد گفت: یکی از وظایف ما مسئولین استانی فراهم کردن امکانات و فضای مناسب ورزشی است؛ امیدواریم امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تایباد بتوانیم به خواسته های مطروحه توسط مسئولین شهرستان شما پاسخ راضی کننده و به مردم تایباد خبرهای خوشحال کننده دهیم.

 

محمود آریامنش، مدیر آموزش و پرورش شهرستان تایباد بااشاره به اینکه در حوزه ورزش و تربیت بدنی یک همت جمعی در شهرستان وجود دارد، عنوان کرد: برای اینکه دانش آموزان ما بتوانند در حوزه تربیت بدنی توفیقاتی داشته باشند، مسئولین شهرستانی کمک شایانی انجام دادند.

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان تایباد در ورزشهایی مانند کشتی، والیبال و فوتسال سالهای سال است که در استان حرف برای گفتن دارد، افزود: سال گذشته 16 تیم اعزامی به مسابقات استانی داشتیم. سرآمد آنها تیم هندبال متوسطه اول بود که برای اولین بار مقام قهرمانی استان را بدست آوردند.

 

وی به دیگر مقام های تیمی دانش آموزان شهرستان تایباد اشاره کرد و ادامه داد: هندبال ابتدایی پسران رتبه دوم استان، فوتسال ابتدایی پسران رتبه دوم استان، در فوتسال ابتدایی دختران رتبه دوم استان و در والیبال متوسطه دوم هم در استان رتبه چهارم را بدست آوردیم.

 

جهانگیر ابوبکری، مشاور ورزشی فرماندار تایباد در این مراسم از نبود فضای ورزشی روباز برای دانش آموزان در شهرستان گله کرد و افزود: باتوجه به جمعیت ۲۴ هزارنفری دانش آموزی تایباد می طلبد که فضاهای ورزشی بیشتری به این منطقه تعلق بگیرد.

 

وی خطاب به معاونت تربیت بدنی و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: در سفری که به تایباد داشتید، بیش از ۱۰۰ میلیون تومان وسایل ورزشی به مدارس و تجهیز دو سالن ما هدیه کردید که جای تشکر دارد؛ اما قولی هم دادید که چنانچه بستر چمن مصنوعی در زمین چمن آموزش و پرورش تایباد فراهم شود ما حاضر هستیم با کمک مسئولین شهرستان این زمین ورزشی آموزش و پرورش تایباد را به چمن مصنوعی تبدیل کنیم.

 

مشاور ورزشی فرماندار تایباد ادامه داد: اکنون خاک برداری زمین چمن آموزش و پرورش تایباد انجام شده است و منتظر عملی شدن قول مساعد شما و آماده تبدیل به چمن مصنوعی است.

 

در پایان مراسم از ستارگان ورزشی شهرستان با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد.

انتهای پیام/