به گزارش صبح توس؛ رمضانعلی سبحانی فر ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه رئیس‌جمهوری در بهمن‌ماه سال جاری برای افتتاح پروژه کارخانه فولاد به سبزوار خواهد آمد اظهار داشت: خوشبختانه امروز شاهد بهره‌برداری از این کارخانه با ظرفیت 800هزار تن و اعتبار 500میلیارد تومان هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه در این سفر  فاز دوم  کارخانه تحت عنوان پروژه فولادسازی کلنگ زنی خواهد شد ادامه داد: 1200میلیارد تومان اعتبار برای راه‌اندازی فاز دوم این کارخانه پیش‌بینی‌شده است.

 

سبحانی فر با اشاره به اینکه راه‌اندازی هر دو فاز این کارخانه منجر به اشتغال مستقیم برای 2هزار نفر خواهد شد تصریح کرد: علاوه بر این اشتغال ایجاد کارگاه‌های پایین‌دستی و مشاغل مرتبط با این صنعت نیز سهم عمده‌ای در رفع بیکاری شهرستان خواهد داشت.

 

وی همچنین در این نشست از ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی 540مگاواتی در سبزوار خبر داد و افزود: ساخت این نیروگاه‌ها که در 12 سال گذشته کلنگ زنی شده و رهاشده بود امروزه با تأمین اعتبار 270میلیون یورویی در اولویت‌های زیر ده صندوق توسعه قرارگرفته است.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت دو نیروگاه 30 و10مگاواتی خورشیدی در منطقه داورزن در دستور کار قرارگرفته است عنوان کرد: ساخت هر 10 مگا وات از این نوع نیروگاه‌ها در حدود40میلیارد تومان نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

 

وی همچنین به افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت در شهرستان اشاره کرد و افزود: مراکز درمان بستر خشتمدو روداب و افتتاح 50واحد خانه بهداشت و کلینیک ویژه با حضور وزیر بهداشت در دستور کار قرارگرفته است.

 

انتهای پیام/