به گزارش صبح توس؛ حسین اکبری شب گذشته در مراسم تجلیل از خیرین کتابخانه ساز در سبزوار با بیان اینکه برای رسیدن به حد استاندارد در فضای کتابخانه ای نیازمند ساخت کتابخانه به ازای هر 25 هزار نفر هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر 117 باب کتابخانه نهادی در سطح استان فعال است که از این تعداد 80 کتابخانه نهادی نیز وجود دادرد.

 

وی با اشاره به ظرفیت کتابخانه های سیار و قابلیت بالای آن برای رفع کمبودها و نیازهای مردم به کتابخانه، تصریح کرد: یک کتابخانه سیار می تواند در طول هفته نیاز ده روستا را به کتابخانه مرتفع سازد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای توسعه کتابخانه ها افزایش تعداد کتابخانه های سیار است، تاکید کرد: در حال حاضر یک کتابخانه سیار در مشهد و دیگری در تایباد فعال هستند و امیدواریم سومین کتابخانه سیار نیز در چناران فعالیت خود را اغاز کند.

 

اکبری درادامه به افزایش 15 تا 20 درصدی تعداد مراجعه کنندگان به کتابخانه ها اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در سال جاری در  10درصد نیز افزایش امانت کتاب ثبت شده است.

 

وی این افزایش را در سایه توسعه و توجه به شاداب سازی فضای کتاب خانه ها دانست و عنوان کرد: خوشبختانه در سال جاری، 17 بخش ویژه در کتابخانه عمومی برای حضور خانواده ها و کودکان ایجاد می شود.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به رشد اعتبارات در حوزه توسعه کتابخانه و تکمیل پروژه ها، ابراز کرد: در سال آینده این رقم برای توسعه کتابخانه پنجم و نیم میلیارد قرار داده شده است که البته بسته به میزان تحقق آن دارد.

 

انتهای پیام/