به گزارش صبح توس؛ امروز اولین مجمع سلامت کاشمر با حضور مسئولان استانی در مجتمع آموزشی، رفاهی فرهنگیان شهرستان برگزار شد.

 

در این مجمع محمد جواد یزدانی اظهار کرد: برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان ازسیاست‌های جدید وزارت بهداشت است که مشارکت‌های اجتماعی مردم را در حوزه سلامت تقویت کنند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: هدف از برگزاری اولین مجمع سلامت این است کسانی که می‌توانند به نوعی به سلامت جامعه کمک کنند با یکدیگر ارتباط داشته باشند تا بتوانند با یک هم‌افزیی بیشتر خدمات بالاتری را برای مردم در حوزه سلامت و حوزه بهداشت و درمان ارائه دهند.

 

وی با اشاره به روز جهانی داوطلب و اهمیت نقش مشارکتی در حوزه سلامت بیان داشت: شهرستان کاشمر در طول سالیان گذشته در حوزه خیرین سلامت با تمام توان و تلاش خود توانسته است گامهای بزرگی در جهت مشارکتی کردن حوزه سلامت تحقق دهد.

 

یزدانی ابراز کرد: خوشحالیم که خیرین ما در طول پنج سال گذشته حدود 86 میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک کردند و در همه برنامه‌های بهداشتی و درمانی و آموزشی کمک یار ما بودند.

 

وی گفت: خوشبختانه نیروهای داوطلب و رابطین بهداشت ما که امروز حدود 900 نفر هستند در اقصی نقاط شهرستان فعالیت‌های بهداشتی و آموزشی و درمانی را برعهده دارند وهمکاران ما در حوزه سلامت در سالهای اخیر توانسته‌اند در بسیاری از شاخصه‌های بهداشتی حرف اول را در خراسان رضوی بزنند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر بیان کرد:امروز با بیش از 50 متخصص، ماهانه نزدیک به 900 الی 1000 عمل جراحی را در شهرستان با امکانات و تجهیزات جدید در حوزه شهرستان انجام می‌دهیم.

 

وی ادامه داد: در کنار مردم، دولت هم  در حوزه سلامت گامهای بلندی برداشته است و طبق بررسی‌های انجام شده حدود 50 میلیارد تومان، تنها در ابعاد مختلف حوزه سلامت و حوزه بهداشت و درمان شهرستان در سالهای اخیر تخصیص پیدا کرده است.

 

یزدانی ابراز کرد: امیدواریم با توجه به جایگاه شهرستان کاشمر که خدمات درمانی شهرهای مجاور مانند بردسکن، خلیل آباد، فیض آباد و حتی طبس که گاهی بیمارانشان به شهرستان ما مراجعه دارندرا بر عهده دارد، مسئولین استان توجه ویژه‌ایی به این منطقه داشته باشند.

 

وی یادآور شد: قطعا حمایت‌های جدی مسئولین هم باعث افزایش روحیه نشاط خیرین می‌شود تا همچنان با نقش مشارکتی خود گامهای بلندی در حوزه سلامت بردارند.

انتهای پیام/