به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد احمد زاده امروز در ششمین همایش وقف و رسانه که در تالار نور مشهد برگزار شد، عنوان کرد: فضیلت وقف و ارزش وقف را می توان از کلام نبی اکرم(ص) متوجه شد که می فرموند«پرونده افراد بعد از مرگ بسته می شود مگر اینکه صدقه جاریه و وقفی داشته باشد که ثوابش به او برسد و تا مادامی که کارش اثر دارد به آن صاحب اثر بهره می رسد و سوم داشتن فرزند صالح که برای فرد طلب مغفرت کند».

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه در تبیین فرهنگ وقف در جامعه مهمترین نقش را اصحاب رسانه بر عهده دارند، بیان کرد: تا رسیدن به جایگاه واقعی وقف، فاصله زیادی داریم و نیاز است در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد که این کار با ابزار هنر محقق می شود.

 

در حاشیه این همایش نشست بررسی نقش اصحاب رسانه در ترویج و توسعه فرهنگ وقف برگزار شد که معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان رضوی در این نشست عنوان کرد: اداره کل اوقاف خراسان رضوی فعالیتهای نوآورانه بسیاری در زمینه وقف انجام داده است از جمله برگزاری همایش یاوران وقف به منظور تجلیل از اصحاب وقف و برگزاری همایش وقف و رسانه به منظور بررسی نقش اصحاب رسانه در مسئله ترویج مسئله وقف.

 


حجت‌الاسلام جمال ایزدی وقف را یک اقدام و عمل ارزشمند دانست که نمی توان اثرات آن را منکر شد و اظهار کرد: امروزه جامعه نیازهای جدیدی دارد که باید با برنامه‌ریزی برای آنها وقف صورت بگیرد.

 

وی با بیان اینکه در گذشته وقف تنها به صورت مستقل امکان پذیر بوده است، بیان کرد: در حال حاضر ما زمینه وقف مشارکتی فراهم کردیم و خراسان رضوی اولین استانی بود که زمینه وقف مشارکتی را فراهم کرد که موقوفه مهر فاطمی و علم و فناوری از جمله وقف‌های مشارکتی است.


معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان رضوی با اشاره به اینکه علم باید ثمره‌ای برای فرد داشته و عملی باشد، ابراز کرد: به کمک فناوری می‌توان نیازهای جامعه در زمینه آب، محیط زیست، امنیت و سلامت را رفع کرد.

 

گفتنی است در این مراسم از خانواده شهید جاودانی تجلیل شد، همچنین از 64 فعال رسانه و هنرمند برتردر این همایش تقدیر به عمل آمد.


انتهای پیام/