به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد احمدزاده  امروز در نشست خبری دهه وقف که در سالن جلسات اوقاف برگزار شد عنوان کرد: دهه وقف از روز 25 آبان ماه آغاز می شود و تا چهارم آذر ادامه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: وقف و رسانه و بسیج مردمی، وقف، سنت نبوی و سیره اهل بیت (ع) وقف و ترویج فرهنگ قرآنی، وقف و بقاع متبرکه و زیارت، وقف و خانواده و سبک زندگی اسلامی، وقف و علم و فناوری، وقف اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال، وقف و علما و حوزه علمیه، وقف و محیط زیست و سلامت، عناوین هفته وقف هستند.

 

 مدیرکل اوقاف خراسان رضوی با بیان اینکه شعار امسال«همه واقف باشیم» است، بیان کرد: امسال ششمین همایش وقف و رسانه در  چهارم آذر ساعت 12 در تالار نور برگزار و از اصحاب و رسانه تجلیل می شود.

 

احمدزاده با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا 20 آبان ماه بود که تا 25آبان تمدید شده است، ابراز کرد: این جشنواره در زمینه خبر، عکس، مصاحبه، گزارش، گرافیک و غیره است.

 

 وی ادامه داد: در دهه وقف 52 نشست علمی با اصناف مختلف در سراسر استان برگزار می شود همچنین 56 ایستگاه «همه واقف باشیم» با حضور مشاوران وقف که عالم به علم حقوق و مسائل شرعی وقف هستند برپا می شود.

 

مدیرکل اوقاف خراسان رضوی به برپایی همایش یاوران وقف در این دهه اشاره کرد و افزود: این همایش دوم آذر برگزار می شود و از دست اندارکارن وقف که در این زمینه فعال هستند مثل هیئت امنا بقاع متبرکه و غیره تجلیل به عمل می آید.

 


احمدزاده اظهار کرد: از دیگر برنامه های این دهه 26 پروژه وقف بقاع متبرکه افتتاح و کلنگ زنی می شود و در 32 بقاع متبرکه اجماع «یا رسول الله» برگزار می شود.

 


وی ابراز کرد: از ابتدا سال تاکنون 165 وقف جدید در خراسان رضوی ثبت و سال گذشته 27 وقف جدید به مبلغ 16 میلیارد ریال ثبت شده است.

 

مدیرکل اوقاف خراسان رضوی بیان کرد: به مناسبت شهادت امام رضا در 75 بقعه متبرکه برنامه اجرا می شود و 90 مبلغ و روحانی در این برنامه ها فعالیت خواهند کرد همچنین در روز رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در 89 بقعه استان زیارت «ازبعید» و ویژه برنامه این روز برگزار می شود.

 

احمدزاده ادامه داد: در آغاز ربیع اول غباروبی بقاع متبرکه را خواهیم، همچنین توزیع بازی منچ با موضوع سبک زندگی و وقف، ده هزار جلد کتاب، ده هزار دفتر با طرح جلد وقف و 8 هزا بروشور در این هفته خواهیم داشت.

 

وی اظهار کرد: با توجه به زائران پیاده امام رضا در آخر صفر طرحی با عنوان« قدم های آسمانی تا امام مهربانی» در بقاع متبرکه و ایستگاه در زائران برگزار می شود و خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران می دهد به علاوه برای این ایام 43 ایستگاه در مسیرهای اصلی و حسینه ها پیش بینی شده است که خدمات گرمایشی پتو، دارو، کمک های اولیه، پرچم و سربند و نقشه ایستگاه های خدمت رسانی در بین زائران توزیع می شود.

 

مدیرکل اوقاف خراسان رضوی بیشترین وقف در استان را برای مساجد و مراسم مذهبی دانست و افزود: در بحث ایجاد وقفهای جدید به نسبت استانهای دیگر، ما بیشترین وقف را داشته ایم و طرح هایی که در استان اجرا کردیم الگویی برای سایر استان ها بوده ایم.


انتهای پیام/