به گزارش صبح توس؛ حسین جمشیدی فرماندار جوین صبح امروز در مراسم معارفه شهردار نقاب اظهار داشت:خدمت به نظام و مردم برای مسئولین افتخار است و اگر این نظام فرصتی را برای خدمتگزاری به عده ای بخشیده باید از این فرصت نهایت استفاده را برای گشایش کارهای مردم ببرند.

 

وی افزود: شهرداری یک نهاد مردمی است و مردم باید بهای خدمات خود را پرداخت کنند تا شهرداری بتواند خدمات موثرتری را ارئه کند.

 

جمشیدی با قدردانی از زحمات شهردار سابق تصریح کرد: علی رغم اینکه ایشان در این شرایط سختی که در شهرداری نقاب وجود دارد خدمات قابل توجهی را ارائه کردند، اما متاسفانه هیچ نشانی از شهر بودن در این مرکز شهرستان دیده نمی شود با وجود اینکه این شهر قدمت 23 ساله دارد.

 

وی با اشاره به اینکه 95 درصد ساخت و سازها در این شهر بدون پروانه انجام می شود، بیان داشت: در حوزه خدمات شهری هم اتفاقی در این شهر نیفتاده است .

 

فرماندار جوین یادآور شد: این شهر از وجود فضای سبز و اماکن تفریحی بی بهره است و با وجود اینکه  10 سال از ارتقاء جوین به شهرستان گذشته است اما هنوز یک مکان تفریحی مناسب در مرکز این شهرستان وجود ندارد.

 

جمشیدی افزود: عدم تجمیع آرامستان ها، نبود کشتارگاه و غسالخانه از جمله مهمترین مشکلات این شهرستان حساب می شود

 

وی ادامه داد: در حال حاضر نظارت درستی بر شرکت هایی که در حوزه پسماند برون سپاری شده اند، صورت نمی گیرد و می توان گفت نزدیک به  200 تن زباله در این شهر وجود دارد.

 

فرماندار جوین تصریح کرد: امروز نظارت جدی بر عملکرد شورا و شهرداری یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام شود.

 

جمشیدی گفت: در حال حاضر در این شهرستان در استقرار ادارات و ساخت فضای اداری مشکلات زیادی وجود دارد.

 

وی یادآورشد: شهرستان جوین از لحاظ منابع اقتصادی جزو بی نظیر ترین شهر ها است و می توان از این منابع برای ایجاد شرایط مناسب برای مردم استفاده کرد.

 

فرماندار جوین بیان داشت: همچنین برای پیشرفت شهر باید از فضای محله گرایی که در این شهرستان وجود دارد عبور کنیم.

 

جمشیدی ادامه داد: امسال بالغ بر 630 میلیون تومان از اعتبارات تملک و دارایی شهرستان در اختیار شهرداری قرار گرفت.

 

وی افزود: شهرداری خانه مردم است و امروز همکاری با شهرداری باید در دستور کار مردم و مسئولین قرار  گیرد وگرنه توفیقی در اجرای برنامه ها حاصل نمی شود.

 

فرماندار جوین بیان داشت: دستگاه های اجرایی شهرستان مکلف هستند حق و حقوقات شهرداری را پرداخت کنند تا شهرداری بتواند از این شرایط سخت عبور کند.

 

جمشیدی در پایان گفت: از شهردارجدید  تقاضا داریم فضای همدلی و همکاری بین شورای شهر و شهرداری ایجاد کند،چرا که مهمترین مشکل شهرداری نقاب عدم اعتماد مردم به شهرداری است .

 

درس مکتب عاشورا، استکبار ستیزی است

 

در ادامه حجت الاسلام علی اصغر ابراهیمی فرد امام جمعه بخش عطاملک جوین  اظهار داشت: اباعبدلله با حرکت خود معنای واقعی استکبار ستیزی را به ما نشان داد و اگر به ما به خاطر هجمه های فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی که امروز وجود دارد عقب نشینی کنیم، نمی توانیم خود را شیعه واقعی و پیرو راه امام حسین(ع) بدانیم .

 

وی افزود: امروز تمام رسانه های غربی حرکت بزرگ اربعین را سانسور می کنند و حتی یک تصویر از همایش عظیم اربعین حسینی را نشان نمی دهند، چرا که نمی خواهند مردم دنیا معنای واقعی آزاد اندیشی و استکبارستیزی را بفهمند.

 

امام جمعه بخش عطاملک جوین تصریح کرد: امروز باید در حوزه فرهنگ و رسانه بسیار کار کنیم تا بتوانیم  در این حوزه پیشرو باشیم.

 

حجت الاسلام ابراهیمی فرد یادآورشد: امروز همچنین همه ما باید در مسیر پیروی از دین و ولایت عمارگونه رفتار کنیم نه اینکه مثل خوارج باشیم و امام خود را تنها بگذاریم.

 

وی ارتباط هرچه بیشتر مردم با روحانیون را یک واجب اجتماعی دانست و گفت:  این برنامه به تغییر الگوی زندگی مردم و حرکت به سمت سبک زندگی اسلامی کمک می کند.

انتهای پیام/