به گزارش صبح توس؛ مشکل ساکنان مسکن مهر کاشمر که نگران تحصیل فرزندانشان در مدارس دو شیفت و با فاصله دور از منزل بودند بزودی با تکمیل ساختمان آموزشگاه برکت برطرف می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند در مهرماه سال آینده در شرایط بهتری به تحصیل خود ادامه دهند؛ خبرنگار ما در همین خصوص گزارشی تهیه کرده که در ادامه می‌خوانید.

 

با یک شیفت شدن مدرسه خانواده‌ها بیشتر کنار هم هستند

 

فاطمه قاسمی نژاد که در کلاش ششم تحصیل می‌کند در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما بیان کرد: از اینکه قرار است آموزشگاه برکت تکمیل شود خیلی خوشحالم چون که قرار است از سال آینده چرخشی (دوشیفت) نباشیم.

 

وی افزود: با یک شیفت شدن مدرسه صبح زود بلند می‌شویم و ظهر هم که به خانه برمی‌گردیم با خانواده غذا می‌خوریم و کنار خانواده هستیم.

 

این دانش‌آموز یادآور شد: از اینکه خیرین و مدیریت آموزش و پرورش تلاش کردند تا شیفت صبح درس بخوانیم و مدرسه جداگانه‌ای داشته باشیم، تشکر می‌کنم.

 

دانش‌آموزانی که والدینشان کارمند هستند مجبورند از صبح تا ظهر در خانه تنها باشند

 

فاطمه معینی که دانش‌آموز پایه ششم ابتدایی است ابراز داشت: اکنون در مدرسه به صورت چرخشی(دو شیفت) تحصیل می‌کنیم و بعضی دانش‌آموزان که والدینشان کارمند هستند مجبورند از صبح تا ظهر در خانه تنها باشند به همین دلیل چنانچه مدرسه شیفت صبح باشد خیلی راحت‌تریم تا اینکه مدرسه بعداظهری باشد و دیرتر به منزل برسیم.

 

وی ادامه داد: تشکر می‌کنم از خیرین و مسئولان آموزش و پرورش که پولشان را در راه خیر خرج می‌کنند؛ ما هم برایشان دعا می‌کنیم که هر چی از خدا می‌خواهند به آنها بدهد و سعی می‌کنیم با درس خواندن پاسخ خوبی‌های آنها را بدهیم.

 

فائزه داوری مقدم یکی دیگر از دانش‌آموزان که قرار است سال آینده در آموزشگاه برکت تحصیل کند با خوشحالی گفت: در این مدرسه مکان بیشتری در اختیار داریم و اکنون که مجبوریم در مدرسه‌ی دو شیفت درس بخوانیم پسرها در کلاس، تابلوها را بیشتر اشغال می‌کنند و جایی برای اعلام برنامه‌های ما نیست؛ اما اینجا بیاییم یک شیفت هستیم و از این مشکلات نداریم.

 

تحصیل در شیفت‌های بعداظهر خیلی سخت است

 

سارا مجیبی، دانش‌آموز کلاس ششم در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما بیان کرد: خیلی خوشحالم که کارگران ساختمان آموزشگاه برکت دوباره شروع به کار کردند تا مدرسه ما را تکمیل کنند و دیگر مجبور نیستیم در شیفت بعداظهر به مدرسه برویم و اینکه بزرگتر از مدرسه فعلی ما است و بهتر می‌توانیم درس بخوانیم؛ اکنون که چرخشی تحصیل می‌کنیم، شیفت‌های بعداظهرش خیلی سخت است.

 

یادگیری دانش‌آموزان در ساعات صبح سریعتر و پایدارتر است

 

خبرنگار ما با مادر یکی از دانش‌آموزان به نام مرضیه ایزدی هم گفت‌و‌گو کرد که وی بیان داشت: با تکمیل ساختمان آموزشگاه برکت فرزندانمان می‌توانند در شیف صبح درس بخوانند که بسیار خوب است؛ چراکه همه یادگیری بچه‌ها در صبح است و فهمیدن دروس در این ساعت از روز واقعا بهتر و به عبارتی یادگیری سریعتر و پایدارتر انجام می‌شود.

 

وی ابراز کرد: معمولا در ساعت بعداظهر بچه‌ها کسل هستند و چه بسا که نیاز به استراحت دارند و متوجه درس نشوند؛ اما در ساعات اولیه صبح دقیقا بر عکس است ضمن اینکه ما والدین هم دغدغه‌ی کمتری داریم و نظم امور بیشتر می‌شود.

 

در ادامه‌ گزارش خبرنگار ما در همین خصوص با علی طاهریان، رئیس آموزش و پرورش کاشمر گفت‌و‌گویی ترتیب داده که با هم می‌‌خوانیم.

 

رئیس آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار داشت: خوشبختانه به لطف و عنایت خداوند و با پشتیبانی بنیاد برکت که وابسته به دفتر مقام معظم رهبری است مراحل تکمیل مدرسه بنیاد برکت را در منطقه چهارده معصوم (ع) مسکن مهر شهرستان آغاز کردیم.

 

وی افزود: پروژه‌های آموزش مسکن مهر از سال 89 الی 90 تعیین تکلیف نشده بود که خوشبختانه با کمک بنیاد برکت که معمولا در مناطق غیر برخوردار و در روستاها فعالیت می‌کند با رایزنی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و با توجه به نیاز مبرم این منطقه توانستیم از این بنیاد اعتباری جهت تکمیل آموزشگاه جذب کنیم.

 

طاهریان گفت: با توجه به اینکه در پروژه‌های مسکن مهر کاشمر بیش از پنج هزار واحد مسکونی داریم و با کمبود شدید مدرسه مواجه هستیم، بنابراین اقدام درست این بود که فعالیت عمرانی در قسمت آموزشی داشته باشیم و تلاش داریم با مبلغ 500 میلیون تومانی که بنیاد برکت به این قسمت اختصاص داده است و با کمک خیرین این آموزشگاه 10 کلاسه تکمیل شود.

 

طاهریان در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید بنیاد برکت چه میزان اعتبارات در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار داده؟ بیان کرد: اکنون بنیاد برکت 800 میلیون تومان برای کاشمر اعتبار در نظر گرفته که قرار است در دو مدرسه هزینه کنیم.

 

وی یادآور شد: در ارتباط با اعتبارات کل آموزش و پرورش فعلا از ماده 180 حدود 800 میلیون تومان داریم که 30 درصد آن اعلام شده و اولویت و تلاش ما این است که به مناطق کم برخوردار توجه بیشتری کنیم.

گزارش از: حوریه صادقی زیرک آباد

انتهای پیام/