به گزارش صبح توس؛ براتعلی منصوریان صبح امروز در همایش دوسالانه کمیته های هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی که در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الحجج علیه السلام مشهد برگزار شد، ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدا، اظهار کرد: تشکیل پایگاه های دانش آموزی در تمام مدارس متوسطه اول و دوم استان (برابر با 56 درصد دانش آموزان) از جمله کارهای انجام شده است.

 

وی افزود: برخی از دانش آموزان که به عنوان فرماندهان پایگاه انتخاب می شوند در طرح یاوران ولایت شرکت کرده اند.

 

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش در سال جاری در 1000 مدرسه 1000 یادواره برگزار کرده و حضور راویان و خانواده های شهدا در این برنامه ها روح ایثار و شهادت در مدارس دمیده است.

 

وی افزود: با همکاری بنیاد شهید و بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در سال های اخیر پنج هزار از همکاران فرهنگی در این برنامه ها شرکت کردند به نوعی که امروز خود این افراد به عنوان راوی در مدارس مختلف یاد خاطره می کنند.

 

منصوریان تصریح کرد: برگزاری راهیان نور به عنوان کارگاه آموزشی و اثرگذار و نه به عنوان سفر تلقی شده و تا امروز به عنوان یک تکلیف به آن نگریسته ایم و درخواست داریم سهمیه استان برای راهیان نور افزایش یابد.

 

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه با اعتقاد کامل به راهیان نور فرهنگیان در حال انجام خدمت هستند، افزود: دیدار با آزادگان و خانواده های شهدا جزء کارهای انجام شده است که در سال گذشته این بازدیدها به 850 مورد رسید، همچنین حدود 5800 نفر دانش آموز در اعتکاف رمضان شرکت کردند.

 

منصوریان خاطرنشان کرد: تشکیل جلسات کمیته اجرایی و بسیج دانش آموزی که با مسئولیت معاونت های پرورشی بوده از جمله دیگر کارهای انجام شده است و غیر از بسیج دانش آموزی، بسیج فرهنگیان و بسیج هنرمندان ارتباط تنگاتنگی با بسیج طلاب در اعزام راهیان نور وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه نیازمند حضور بسیج جامعه پزشکی در آموزش و پرورش هستیم، افزود: باید برنامه محور در آموزش و پرورش حرکت کرد و برای رفع هرگونه تداخلی در فعالیت های بسیج دانش آموزی باید اقدام شود.

 

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: سپاه یادگار امام(ره) هست و با یاوه گویی های اخیر دشمنان باید این همدلی بیش از پیش باشد، و به همین دلیل در 13 آبان جواب این یاوه گویی ها را خواهیم داد و در کنار دانش اموزان و تمامی اقشار در این راهپیمایی حضور پر رنگ داشته باشیم.

 

انتهای پیام/