به گزارش صبح توس؛ شب گذشته سمینار آموزشی پدافندغیرعامل با محوریت مبحث 21 در مقررات ملی ساختمان  در سالن همایش های سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد .

در این همایش که به همت بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه امام رضا علیه السلام و با حضور بیش از 100 نفر از متخصصان و مهندسان صنعت ساختمان و عضو نظام مهندسی استان برپا شده بود سید ابوالفضل احمدی مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری خراسان رضوی به عنوان سخنران سمینار حضور داشتند.

در ادامه مباحث تخصصی ،  محمد روحانی مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری به عنوان مدرس سمینار مباحث آموزشی را برای شرکت کنندگان تشریح کرد .

 روحانی در حاشیه این سمینار ضمن تقدیر از تلاش همکاران بسیج مهندسین و هیئت مدیره نظام مهندسی که در برپایی این سمینار نقش به سزایی را ایفا کردند گفت : سیاست ما در پیشبرد اهداف و برنامه ها ، تعامل با دستگاه های اجرایی استان است که به حمدالله توفیقات خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است .

مسئول بسیج مهندسین عمران استان توجه مهندسان جوان به رعایت اصول کاری در حوزه های تخصصی را مهم خواند و گفت : گاهی پیش بینی درست یک اصل در برنامه ریزی می تواند از بروز فاجعه پیشگیری کند .

روحانی در خاتمه خاطر نشان کرد : توجه به پدافندغیرعامل که از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است می تواند میزان خسارات و تلفات را در شرایط بحران به میزان قابل توجهی کاهش داد و اهتمام ما بر این است تا با برگزاری چنین سمینارهایی در طول سال گام موثری را در این راه مهم برداریم.