به گزارش صبح توس؛ قدیر اسدزاده در مراسم آغاز بازگشایی مدارس ضمن تأکید بر اهمیت کتاب و ترویج مطالعه بین دانش آموزان به عنوان آبنده سازان مملکت گفت: ماه محرم همزمان با دفاع مقدس شده و گفتنی است که انقلاب اسلامی ادامه راه قیام حسینی در امتداد کربلا بود و شهدا نیز ادامه دهندگان راه شهدای کربلا هستند.

 

وی با بیان اینکه امروز استمرار انقلاب اسلامی و روحیه بسیجی جوانان و نوجوانان کشور دارای اهمیت است گفت: ایستادگی و مقاومت در مسیر استکبارستیزی موجب شده که ایران اسلامی امروز به عنوان راه حل و ملزومات اساسی رفع مشکلات منطقه مطرح شود.

 

فرمانده سپاه طرقبه شاندیز گفت: دانش آموزان نقش برجسته ای در پیشبرد اهداف دفاع مقدس داشته و معلمان نیز با روشنگری در اهداف انقلاب و تقویت روحیه شهادت طلبی در دانش آموزان در رزمندگان دفاع مقدس نقش قابل توجهی داشتند.

 

وی با بیان اینکه تا قبل از انقلاب قدرت تصمیم گیری کشور در اختیار آمریکا بود افزود: هزاران شهید دانش آموز تقدیم انقلاب اسلامی شد که نشان دهنده روحیه انقلابی نشأت گرفته از وضعیت مدارس آن زمان بود و همین امر کشور را به قدرت اول منطقه ای تبدیل کرد امروز انقلاب اسلامی الگویی برای کشورهایی شده که در پی استقلال و عدم وابستگی به قدرت ها هستند.

 

اسدزاده تصریح کرد: دشمن قصد داشت تا انقلابی که همه اقشار در آن دخیل هستند به سایر نقاط جهان صادر نشودلذا توطئه های مختلفی را در دستور کار قرار دادند تا وجود روحیه شهادت طلبی و ایثار در کشور با الگوگیری از امام حسین(ع) از بین برود.

 

وی افزود: در ایران همین روحیه در میان جوانان موجب ایستادگی در برابر دشمن تا دندان مسلح شد امروز هم آینده کشور نیز در اختیار دانش آموزان است و دشمن هم پس از ناامیدی از حمله نظامی، جنگ نرم و فرهنگی را برای تغییر عقاید و سبک زندگی ایرانی اسلامی و از بین بردن روحیه شهادت طلبی در دستور کار قرار داده است.

 

فرمانده سپاه طرقبه شاندیز با اشاره به نقش مدیریت مدبرانه امام خمینی(ره) مقابل مستکبران عالم افزود: باتوجه به گسترش انقلاب و اهمیت برپا شدن حکومت دینی واقعی که مسیر فکری اندیشمندان لیبرال و مارکسیسم دنیا را تغییر داد لذا نباید اجازه کمرنگ کردن ارزش ها را به دشمن دهیم.

 

وی در ادامه نقشه دشمن را تقابل با این گفتمان انقلاب اسلامی که هیچ وابستگی به شرق و غرب عالم ندارد معرفی کرد و اظهار داشت: استکبار این گفتمان را مورد هدف قرار داده تا مبادا این رویکرد به عنوان الگویی برجسته اشاعه پیدا کند و در این مسیر مبارزه با انقلاب اسلامی از هیچ نقشه شومی دریغ نکرده است.

 

اسدزاده دفاع مقدس را اعتبار ایرانیان دانست و با اشاره به آسیب ها و چالش های پیش روی انقلاب اسلامی از جمله نفوذ فکری و فرهنگی در برابر هدف بزرگ انقلاب یعنی ایجاد تمدن اسلامی مدیریت تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را یکی از عرصه های مهم فعالیت دانش آموزان مطرح کرد.

 

وی افزود: همان طور که امام حسین(ع) و یاران ایشان اجازه ندادند اسلام به انحراف کشیده شود، رزمندگان دوران دفاع مقدس در تمام سنین با ایثارگری ها علاوه بر جلوگیری از تحریف اسلام از کیان کشور اسلامی نیز دفاع کردند و بدون کمک هیچ قدرت بیگانه ای و تنها با توکل به خدا اجازه تصرف خاک کشور، توسط دشمن را ندادند.

 

فرمانده سپاه طرقبه شاندیز گفت: امروز هم رزمندگان و بسیجیان در دفاع از حریم اهل بیت(ع) به جهانیان درس دادند ملتی که با تمام توان روی پای خودش بایستد و مقاومت کند پیروز خواهد بود.

انتهای پیام/