به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام احمد طیبی امام جمعه شهر رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب شهر رشتخوار ضمن گرامیداشت دهه اول محرم و آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: ماجرای عاشورا یک امر ساده نیست، واقعا یک امر فوق‌العاده است.

 

وی با تاکید بر برگزاری مراسمات عزاداری در خور شان این ایام تاکید کرد و افزود: مراسمات عزاداری باید به نحوی باشد که مورد رضایت ائمه اطهار(ع) قرار بگیرد.

 

وی در ادامه بهره ‌بردن از معارف اهل البیت(ع) را به عنوان مهمترین برنامه عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) در ایام محرم عنوان کرد و افزود: باید با استفاده از ظرفیت فراهم شده در ایام محرم، با فراگیری هرچه بیشتر معارف اهل بیت وفرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) ، رضایت ائمه اطهار (ع) را جلب کنیم.

 

خطیب جمعه شهرستان رشتخوار در ادامه با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت این هفته نیز، گفت: یکی از مهمترین افتخارات ملت ما هفته دفاع مقدس است، چرا که در طول تاریخ ایران یک چنین افتخاری نداشتیم که در راه دین پیروزی بر دشمن قدم برداریم، باید قدردان این نعمت باشیم.

 

وی در ادامه یادآور شد: امروز ملت ایران عزتمند و سرافراز و دشمنان ما به فلاکت افتاده‌اند.

 

حجت الاسلام طیبی در ادامه با توجه به قرار گیری در ایام بازگشایی مدارس و آغاز ماه مهر تعامل اولیا و مربیان را باعث پیشرفت کشور عنوان کرد و افزود: بازگشایی مدارس تنها برای دانش آموزان نیست، اولیا باید با ارتباط و تعامل بیشتر با معلمین و فرزندان خود وضعیت علمی دانش آموزان را بررسی کنند.

 

وی همچنین درادامه با توجه به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نیز گفت: از کسی که به دلیل بیماری روانی در کنگره کشورش در حال استیضاح می‌باشد، توقع بیشتری نیست، کسی که به بحث نژاد پرستی دامن می‌زند و کسی که این چنین وضعیتی دارد از او بعید نیست که سخنان وقیحانه‌ای را علیه یک ملت مطرح کند.

 

وی با تاکید برهوشیاری هر چه بیشتر مسئولین کشور و با توجه به سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در رابطه با اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، افزود: امروز اگر عزت می‌خواهیم باید در مقابل سلطه‌گری‌های آمریکای جنایتکار باستیم، که انشالله در هفته دفاع مقدس بار دیگر این موضوع را به گوش جهانیان خواهیم رساند.

انتهای پیام/