به گزارش صبح توس؛ ابوالفضل فتوحی صبح امروز در مراسم رژه 31 شهریور به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: طی دویست سال گذشته جنگ‌های زیادی علیه ایران انجام‌گرفته و در هر جنگی تکه‌ای از خاک کشور جداشده است.

 

وی بابیان اینکه در تنها جنگی که ذره‌ای از خاک این مرزوبوم جدا نشد جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: برای حفظ این خاک در طول 8 سال دفاع مقدس 162 عملیات کوچک و بزرگ توسط مدیریت فرماندهان و رزمندگان ایران اسلامی انجام‌گرفته است.

 

فرمانده سپاه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه تکنیک فرماندهان دفاع مقدس برگرفته از قرآن و نهج‌البلاغه بود و به‌هیچ‌عنوان متکی به شرق و غرب نبودند، تصریح کرد: دفاع مقدس نیروها و سرداران و جوانان فوق‌العاده‌ای نظیر شهید طاهری‌ها، برونسی ها، قاجاریان ها وغیره تربیت کرد که از همه‌چیز گذشتند.

 

وی همچنین ادامه داد: امروزه افرادی نظیر شهید حججی هستند که خط این شهدا را ادامه می‌دهند و اگر رهبری اذن جهاد دهند سر از پا نخواهند شناخت و در جبهه دفاع از حق حضور پیدا می‌کنند.

 

فتوحی بابیان اینکه 40 سال از انقلاب می‌گذرد و همه روزه بر اقتدار، صلابت نظام افزوده می‌شود، بیان کرد: همواره راه انقلاب را ادامه می‌دهیم و آن را به جهان صادر می‌کنیم.

 

وی در ادامه عنوان کرد: امنیت ایران اسلامی از بقالی خریداری‌نشده، بلکه این امنیت مرهون جان‌فشانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است و خون شهدای دفاع مقدس، شهدای ناجا، شهدای مدافع حرم وغیره این امنیت را امضا کرده است.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه هرکدام از جوانان دفاع مقدس یک لشکر بودند، خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که هرگونه آمادگی فکری، جسمی، نظامی و معنوی را داشته باشیم تا در مقابل استکبار ایستادگی خود را حفظ کنیم.

انتهای پیام/