به گزارش صبح توس؛ حسین ابراهیم زاده ظهر امروز در نشست هم اندیشی با دهیاران بخش مرکزی خلیل آباد اظهار داشت: بررسی تولید و اشتغال در روستاها و بررسی مشکلات روستاها از اهم اولویت های نشست هم اندیشی است.

وی با بیان اینکه تولید و اشتغال در روستاها پویایی اقتصادی و نشاط اجتماعی را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: تغییر بافت اقتصادی روستاها به لحاظ کم آبی در سال های گذشته به یک رویکرد جدی در برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت نیاز دارد.

بخشداری مرکزی خلیل آباد ایجاد اشتغال پایدار در روستاها را از اولویت های اصلی بخشداری دانست و تصریح کرد: فعال کردن جامعه روستایی از بعد اقتصادی و فرهنگی اولویت طرح ضربتی تولید و اشتغال است.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل تعاونی در روستاها باید اشتغال پایدار و رونق اقتصادی در روستاها باشد، اذعان کرد: راه اندازی و ایجاد اقامتگاه های بوم گردی و پایگاه های صنایع دستی در خانه ها و محل های قدیمی و سنتی  روستا می تواند گامی موثر در جهت ایجاد اشتغال باشد.

 

دهیاران در جهت ایجاد اشتغال پایدار گام بردارند

ابراهیم زاده ضمن تاکید بر تشکیل سازمان های مردم نهاد در روستاها، عنوان کرد: استفاده و ایجاد سازمان های مردم نهاد در سطح روستاها و بهره بردن از این سازمان ها در مراسات مختلف ملی و مذهبی و ایجاد شور و نشاط در سطح روستا حائز اهمیت است.

وی با اشاره به شاخص های  روستای پاک، تاکید کرد: دهیاران باید در جهت شناسایی و معرفی روستاهای پاک که عاری از اعتیاد، طلاق و آسیب های اجتماعی باشد در بخش مرکزی حداکثر تلاش خود را به کار گیرند.

این مقام مسئول در ادامه بر تعامل و همکاری دهیاران با مسئولان شهرستان تاکید کرد و گفت: تعامل و همکاری با مسئولان شهرستان باید در جهت ارائه خدمات بهتر در حوزه های مختلف به مردم باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دهیاران با همکاری افراد فعال روستاها در امور اقتصادی در جهت ایجاد اشتغال پایدار گام های موثرتری بردارند.

انتهای پیام/