به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام احمد طیبی امام جمعه شهر رشتخوار در مراسم تحليف اعضاي پارلمان زنان شهرستان رشتخوار با اشاره به تاثیرگذاری و نقش بی بدیل بانوان در عرصه مختلف در کشور، اظهار داشت: بانوان به عنوان تاثیرگذار ترین عضو در جامعه نقش آفرینی می‌کنند.

 

وی در با اشاره به اینکه مهمترین نقش در بنیان خانواده توسط بانوان مدیریت می‌شود، گفت: متاسفانه در کشور ما امروز در رابطه با بنیان خانواده و این نهاد تاثیر گذار یک مسئول یا یک متصدی مستقیم که در این زمینه نقش‌آفرینی کند را نمی‌بینیم.

 
وی با تاکید بر اینکه امروزه در بحث ازدواج، تعامل اعضای خانواده با یکدیگر و ... نهادی خاص در کشور نیست، افزود: با توجه به اینکه پارلمان بانوان فعالیت خود را آغاز می‌کند، باید توجه بیشتری به بحث جایگاه خانواده و بنیان آن نیز داشته باشیم.

 

در ادامه خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار  نيز در اين مراسم ضمن تبریک ایام اعیاد قربان تا غدیر گفت: آمار آسیب‌های اجتماعی ما امروز زیاد است، این موضوع با برنامه‌ریزی‌ها وفعالیت‌های صورت گرفته توسط  35 کارگاه آموزشی فعال در شهرستان رشتخوار در طی چند سال گذشته موجب کاهش آمار طلاق در این شهرستان شده است.

 

عرب در ادامه از تقسیم بندی شهرستان به 8 قسمت در زمینه فعالیت پایگاه سلامت اجتماعی اشاره کرد و گفت: با فعالیت‌های خوب صورت گرفته توسط پایگاه‌های سلامت اجتماعی در  سطح شهرستان، امروز شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق در این شهرستان هستیم.

 

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت 90 درصدی حاصله در پروژه فولاد نور رشتخوار گفت: با باز شدن گره‌های پروژه فولاد نور رشتخوار امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری این پروژه و ایجاد اشتغال برای جوانان در سطح شهرستان باشیم.

 

سید جواد حسینی معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان رضوي  نيز در پایان  اين مراسم با اشاره به اینکه پارلمان بانوان رشتخوار چهادرهمین پارلمان افتتاح شده در سطح استان است، افزود: 28 پارلمان با 1200 عضو از 25 قشر مختلف در پارلمان بانوان خراسان رضوی نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

 

حسینی با اشاره به اینکه زنان نیمی از توانمدی جامعه‌ هستند، افزود: پیاده سازی طرح پارلمان بانوان در واقع استفاده از نیمی از توانمندی جامعه در جهت رفع مشکلات است.

 

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان خراسان رضوی در پایان از افتتاح پارلمان بانوان استان در 25 شهریور ماه امسال خبر داد.

 

 

انتهای پیام/