به گزارش صبح توس؛ علی طاهریان که امروز در جلسه تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم آموزش و پرورش کاشمر در محل این اداره سخن می‌گفت اظهار داشت: باید تلاش کنیم با استعانت از خداوند متعال و ائمه اطهار(ع) و نیز جلب همکاری همه نیروهای آموزش و پرورش، در مسئولیت خود مثمر ثمر و منشأ اثر باشیم.

 

وی گفت: دغدغه‌های آموزش و پرورش بارها و بارها مطرح شده است و باید گفت که سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش در ذیل اسناد بالادستی نظام اسلامی، راه و اهداف را برای ما مشخص کرده است و آنچه باقی می‌ماند این است که ما چگونگی طی مسیر برای دستیابی به آن اهداف را به درستی انتخاب کنیم.

 

رییس جدید آموزش و پرورش کاشمر ادامه داد: ما در آموزش و پرورش و در مدارس خود با دانش‌آموزان و فراگیرانی مواجه هستیم که نمی‌توانیم تصور کنیم در بیرون از مدرسه مطلبی یاد نگیرند و به آموخته‌های خود در محیط مدرسه اکتفا کنند، بلکه در کنار آموزش و پرورش، خانواده‌ها، دوستان، رسانه‌ها، مسجد و سایر محیط‌ها هم بر تربیت و پرورش آن‌ها مؤثر هستند.

 

طاهریان افزود: لذا آموزش و پرورش بخشی از تعلیم و تربیت را به دوش می‌کشد و لازم است با یک عزم ملی و فراگیر و با تعامل با سایر دستگاه‌ها و افراد بتوانیم بر مسائل و دغدغه‌های موجود فائق آییم.

 

وی خاطرنشان کرد: امروزه باید تلاش کنیم با تعامل و جلب مشارکت افراد و دستگاه‌های مؤثر در جبهه حساس آموزش و پرورش به توفیق دست یابیم.

 

رییس جدید آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به خدمات رییس سابق این اداره اظهار داشت: لازم است از تلاش‌ها و مجاهدت‌های رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر که یک انسان خستگی ناپذیر، متعهد، صادق و آزاده است و 36 ماه از بهترین سال‌های عمر خود را در جبهه‌های دفاع مقدس و صحنه پیکار و مبارزه گذرانده است تقدیر کنیم.

 

وی افزود: تعهد، پاکی و پاکدستی  سعادتمند بر ما پوشیده نیست و به زودی مراسم ویژه‌ای برای تقدیر از خدمات ایشان برگزار خواهد شد.

 

طاهریان گفت: همچنین از حسن نیت و نظر و اعتماد مدیر کل آموزش و پرورش استان برای سپردن مسئولیت آموزش و پرورش کاشمر به اینجانب تشکر می‌کنم.

 

شایان ذکر است علی طاهریان پیش از این به مدت بیش از سه سال مسئولیت اداره آموزش و پرورش بخش کوهسرخ کاشمر را بر عهده داشته است.

انتهای پیام/