به گزارش صبح توس؛ قاسمعلی خدابنده امروز در آیین تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم اداره آموزش و پرورش کاشمر در محل سالن جلسات این اداره گفت: آموزش و پرورش یک فصل مشترک و بسیار وسیع ارتباط بین مردم، حاکمیت و دولت است و با حجم زیادی از دانش‌آموزان و خانواده‌ها ارتباط دارد.

 

وی افزود: با وجود حدود 13 میلیون دانش‌آموز در کشور می‌توان گفت که آموزش و پرورش با 40 میلیون نفر شامل خانواده‌ها، دانش‌آموزان و معلمان در ارتباط است، لذا وقتی حجم کار زیاد است گلایه‌ها و انتظارات هم زیاد خواهد بود.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تقدیر از خدمات سعادتمند رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر و تیم همراه وی اظهار داشت: خوشبختانه در طول این چهار سال آموزش و پرورش کاشمر کارنامه قابل قبول و قابل دفاعی را ارائه داده است که برگ زرینی هم برای کاشمر و هم برای استان بوده است.

 

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم که به جای مدیریت، رهبری آموزشی داشته باشیم، لذا موفقیت‌هایی هم که در آموزش و پرورش کاشمر به دست آمده است با ایجاد صمیمیت، رفاقت و مدیریت آموزشی بوده است و لازم است این موفقیت‌ها بیان و اطلاع‌رسانی شود.

 

خدابنده خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش یک قطار دائم در حال حرکت است و در مسیر خود وقفه و توقف ندارد و اصلاح و تعمیرها در این قطار باید در همان حال حرکت صورت پذیرد.

 

وی اظهار داشت: در چند سال اخیر علی‌رغم آن‌که وضعیت اعتبارات آموزش و پرورش چندان مناسب نبوده است و گلایه‌هایی را هم در پی داشته است؛ اما هیچ کدام از فعالیت‌های ما در بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، پرورشی وغیره تعطیل نشده چون فعالیت‌های آموزش و پرورش ممکن است کند شود؛ اما تعطیل بردار نیست.

 

خدابنده گفت: فرآیند آموزش و پرورش یک فرآیند پویا و شبیه یک موجود زنده است و باید دائم حمایت شود تا به اهداف خود برسد.

 

وی تصریح کرد: کار کردن در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای همه ما یک عبادت و افتخار است و به ویژه اگر این کار کردن در دستگاه تعلیم و تربیت باشد به طریق اولی باعث افتخار و عبادت خواهد بود.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به تغییر مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: از تجربیات رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر که کارنامه موفقی داشته است در پست‌های دیگر اداره کل آموزش و پرورش استان استفاده خواهد شد ضمن اینکه رییس جدید آموزش و پرورش کاشمر که پیش از این مسئولیت اداره آموزش و پرورش کوهسرخ را بر عهده داشته است از نیروهای خوب در قطب شهید مدرس(ره) می‌باشد.

 

خدابنده افزود: برای تصدی ریاست آموزش و پرورش کاشمر چندین گزینه مطرح بود اما ما اصرار داشتیم که از نیروهای قطب شهید مدرس(ره) و نیز کارآزموده و امتحان پس‌داده باشد لذا در نهایت به این نتیجه رسیدیم که دکتر طاهریان که امتیازهای لازم را دارد می‌تواند یک جایگزین مناسب و شایسته برای دکتر سعادتمند باشد.

 

وی اظهار داشت: تیم اداری آموزش و پرورش کاشمر باید همکاری مناسبی با رییس جدید داشته باشند به ویژه آن‌که هم اکنون در آستانه آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس هستیم و امیدواریم با این تغییر و تحول، با شتاب و تحرک و انرژی بیشتری سال تحصیلی را آغاز کنیم.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تغییر و تحول به این امید انجام می‌شود که یک اصلاح، رشد و پویایی در سیستم اتفاق بیفتد و انرژی جدیدی به سیستم تزریق شود.

 

انتهای پیام/