به گزارش صبح توس؛ آیین تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم آموزش و پرورش کاشمر امروز با حضور معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری کاشمر و جمعی از مسئولان و کارشناسان اداره آموزش و پرورش این شهرستان در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد.

 

رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر در این جلسه اظهار داشت: از 23 دی‌ماه سال 1392 که بنده مسئولیت اداره آموزش و پرورش کاشمر را بر عهده گرفتم از خداوند خواستم که کمک کند تا بتوانیم به وظایف خود عمل کنیم و امروز خدا را شاکر هستیم که وقتی به عقبه کار خود نگاه می‌کنیم با توجه به تیمی که همراه ما بودند و با تلاش همه مدیران، معاونان، دبیران، دانش‌آموزان، خانواده‌ها، خیران و مسئولان شهرستان شاهد دستیابی به توفیقات فراوانی هستیم.

 

ایرج سعادتمند افزود: آنچه در این چند ساله در آموزش و پرورش کاشمر اتفاق افتاده است در واقع کار کارستانی بود که هنوز نتایج عمیق آن بر ما آشکار نشده است به طور مثال ما در این چند ساله توانستیم به اندازه 45 سال گذشته پروژه جدید تعریف و کار خیّرساز را آغاز کنیم.

 

رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر ادامه داد: همچنین می‌توانیم ادعا کنیم که به اندازه 180 سال گذشته نمازخانه و دارالقرآن در مدارس کاشمر احداث شده است چرا که ظرف 90 سال گذشته در آموزش و پرورش کاشمر فقط پنج نمازخانه بیرون از ساختمان اصلی و در صحن حیاط مدرسه وجود داشت اما در همین سه سال و نیم گذشته به 12 مورد رسیده است ضمن اینکه در طول 90 سال گذشته فقط یک دارالقرآن در کاشمر وجود داشت اما اکنون به سه دارالقرآن افزایش یافته است.

 

سعادتمند تصریح کرد: در زمینه‌های آموزشی نیز شاهد دستیابی به موفقیت‌های چشمگیری در آموزش و پرورش کاشمر بودیم به عنوان مثال در سال 93 رتبه‌های زیر دو هزار کنکور در بین دانش‌آموزان کاشمری 17 مورد بود که این تعداد در سال 94 به 27، در سال 95 به 45 و امسال در کنکور سال جاری به 70 نفر رسیده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره جابربن حیان شاهد رشد 400 درصدی شرکت‌کنندگان بودیم و جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی نیز در کاشمر 300 درصد رشد داشته است و در مسابقات فرهنگی، هنری و علمی بسیاری از رتبه‌های خوب کشور را کاشمر درو کرده است به عنوان مثال رتبه اول مسابقات مهارتی کشور را دانش‌آموزن ما کسب کرده‌اند.

 

رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر گفت: این دستاوردها حاصل زحمات همه همکاران و همراهان ما بوده است.

 

سعادتمند با بیان اینکه متأسفانه در شرایط فعلی خوب کار کردن تاوان دارد اظهار داشت: ما بارها بر رعایت اخلاق تأکید و تلاش کردیم در راه آن پیامبری گام برداریم که مکارم اخلاق را ترویج و توسعه داد و البته معتقد هستیم که در این مسیر آن گونه که باید و شاید موفق نبوده و این ذات اقدس الهی است که می‌داند میزان توفیق ما در این هدف چه میزان بوده است.

 

وی ادامه داد: پیامبراکرم(ص) چند نکته را از مکارم اخلاق می‌دانند از جمله اینکه می‌فرمایند با هر کس که با تو قطع رابطه کرد پیوند برقرار کن و هر کس که از تو دریغ کرد تو به او ببخش و کسی را که بر تو ظلم کرده است عفو کن.

 

سعادتمند افزود: در مدتی که ما مسئولیت اداره آموزش و پرورش کاشمر را بر عهده داشتیم علیه ما سم‌پاشی و تخریب‌های فراوانی انجام دادند و علی‌رغم آنکه ما تیغ برانی داشتیم و می‌توانستیم بنویسیم، ولی این کار را نکردیم و جوانمردی، فتوت، کرامت و شخصیت چیز دیگری به ما گفت و امروز بنده از خداوند می‌خواهم که آن‌ها را هم ببخشد.

 

وی تصریح کرد: در این مدت چندین نفر تا جایی که توانستند سم‌پاشی کردند؛ اما از دیروز چند نفر از آن‌ها تماس گرفتند و حلالیت طلبیدند و بنده هم آن‌ها را عفو کردم و لذا امروز من هم از همگان می‌‌خواهم که اگر در این مدت از ما کوتاهی دیدند بنده را عفو کنند.

 

رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر خاطرنشان کرد: آنچه ما با خدای خود عهد بستیم که در این مدت پارتی‌بازی نکنیم، دروغ نگوییم، حق کسی را ضایع نکنیم، دست پاک و چشم پاک باشیم امروز خدا را شاکریم که در همین مسیر گام برداشتیم و امیدواریم خداوند لغزش‌ها و کاستی‌های ما را به حرمت شهدا و صلحا ببخشد.

 

سعادتمند همچنین با استقبال از انتصاب علی طاهریان به سمت رییس آموزش و پرورش کاشمر گفت: از همه همکاران خود می‌خواهم همچنان که با بنده تعامل داشتند و کار و زحمت شبانه‌روزی انجام دادند با مدیریت جدید آموزش و پرورش کاشمر هم همکاری داشته باشند.

 

شایان ذکر است رییس سابق آموزش و پرورش کاشمر پس از قرائت حکم مدیرکل آموزش و پرورش مبنی بر تقدیر و تشکر از زحمات وی و انتصاب رییس جدید این اداره، سجده شکر به جا آورد و مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

انتهای پیام/