حجت الاسلام احمد ترابی در گفتگو با صبح توس؛ در رابطه با ازدواج دانشجویی عنوان کرد: جشن ازدواج دانشجویی مثل سال‌های قبل برگزار می‌شود گرچه در بحث بودجه در مضیقه قرار داریم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برگزاری ازدواج دانشجویی هزینه‌های زیادی را می‌طلبد، به دنبال راه‌حلی هستیم تا ازدواج دانشجویی را به سبک دیگری که هزینه کمتری داشته باشد برگزار کنیم.

رئیس شورای استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی بابیان اینکه خیرین بیشتر مایل‌اند تا در کارهای مانند ساخت خوابگاه‌ها کمک کنند ابراز کرد: متأسفانه خیرین کمتر به بحث ازدواج دانشجویی که یک امر خیر، شاد و خداپسند است ورود پیداکرده‌اند.

حجت‌الاسلام ترابی بابیان اینکه این خیرین می‌توانند به‌صورت غیر نقدی هم به ازدواج دانشجویی کمک کند، اظهار کرد: خیرین می‌توانند به دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی واقع در خیابان دانشگاه، دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان نهاد مراجعه کنند و در حوزه‌های که ما نیاز داریم با ما همیاری داشته باشند.

وی در رابطه به برنامه‌های ویژه زوجین و مجردین خراسان رضوی اظهار کرد: یک سری آموزشهای قبل از ازدواج برای دانشجویان در نظر داریم  تا در انتخاب همسر دچار اشتباه نشوند، برای بعد از ازدواج آموزش آن‌ها و چگونگی رفتار با همسر،تنظیم زندگی و برنامه‌هایی ازاین‌دست برای دانشجویان خراسانی تدارک دیده‌شده است.

رئیس شورای استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی بابیان اینکه کسانی که تمامی جلسات را شرکت کنند یک سفر شمال هدیه می‌گیرند، ادامه داد: ما دوست داریم این سفر برای تمامی زوج‌ها باشد اما هزینه هر زوج دانشجو نزدیک 500 هزار تومان می‌شود که هزینه زیادی است اما چون بحث شادی و آموزش زندگی هم کار خیر است تلاش شد مقدمات این سفر را امسال نیز فراهم شود .

وی بابیان اینکه با اداره اوقاف در بحث مسائل قرآنی همکاری داشتیم اما در مسئله ازدواج دانشجویی تاکنون همکاری صورت نگرفته است اظهار کرد: امیدواریم در تولیت جدید و جوان آستان قدس رضوی این همکاری بین ما و آستان قدس صورت گیرد و کمک‌هایی برای ازدواج دانشجوی در اختیار ما قرار دهند.

انتهای پیام/