به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خلیل‌آباد بابیان اینکه دهه اول ذی‌القعده به‌عنوان دهه کرامت نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علاقه، مهر، محبت و وفای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

وی بابیان اینکه مهر و علاقه‌ای که رنج عزیمت سفر، غربت، بیماری و مرگ در جوانی را برای او آسان کرده است، خاطرنشان کرد: این مهربانی و محبت جز در مورد امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) سابقه نداشته است.

خطیب جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه دهه کرامت تداعی‌کننده عزم و اراده و تحول‌آفرینی زنان بزرگ و بانوان والامقام جهان است، تصریح کرد: حرم حضرت معصومه (س) کانون دعا و نیایش و نشر معارف اهل‌بیت (ع) است و حضرت معصومه (س) مقامات معنوی و کرامت‌های بسیار فراوانی دارد.

 

پرونده 8 سال دفاع مقدس در عملیات مرصاد بسته شد

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد اذعان کرد: پرونده هشت سال دفاع مقدس در بُعد سخت‌افزاری خود با شکست منافقان در عملیات افتخارآفرین مرصاد بسته شد.

ناهیدی همچنین عنوان کرد: عملیات مرصاد نقطه طلایی پیروزی لشکر اسلام بر کفر و نفاق بود که با وحدت همه نیروهای تحت امر ولی‌فقیه صورت گرفت و برای همیشه در تاریخ به یادگار ماند.

 

نماز جمعه کانون عبودیت و بصیرت افزایی آحاد مردم است

وی با اشاره به 8 مرداد سالروز درگذشت آیت‌الله مشکینی رئیس مجلس خبرگان رهبری و امام‌جمعه دائم قم، تأکید کرد: آیت‌الله مشکینی از یاران امام و رهبری بود که در دوران مبارزات سختی‌های زیادی کشید و این عالم بزرگوار از سرمایه‌های حوزه علمیه و اسلام بود.

امام‌جمعه خلیل‌آباد به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور، ابراز کرد: نماز جمعه کانون عبودیت و بصیرت افزایی آحاد مختلف مردم است و آثار و فضیلت‌های بسیار زیادی دارد.

وی بابیان اینکه نماز جمعه کنگره بزرگ امت حزب‌الله و یادگار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران است، تشریح کرد: نماز جمعه هدیه الهی است که از همان ابتدا مورد کینه دشمنان اسلام بود و با برنامه‌های مختلف سعی در براندازی این سنگر داشتند.

حجت‌الاسلام ناهیدی در پایان خاطرنشان کرد: 40 حدیث در باب برگزاری نماز جمعه و آداب نماز گذار وجود دارد که باید رعایت شود.

انتهای پیام/