سرتیپ دوم خلبان احمد مهرنیا در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: عملیات مرصاد از وجوهی از جمله حمله منافقین در پناه و پوشش نیروهای بعث و همچنین دفاع نیروهای جان بر کف کشور در برابر این هجوم قابل بررسی است.

 

وی افزود: منافقین از روزهای ابتدایی انقلاب دشمنی خود را به اوج خود رساندند که پرونده سیاه کشتار 17 هزار نفر از مردم و عملیات مسلحانه و هم پیمان شدن با صدام آشکار است.

 

خلبان احمد مهرنیا اظهار کرد: مردم به خوبی دشمنی این افراد را درک کرده بودند اما منافقین این باور را نداشتند که مردم اینها را نپذیرند و گمان می‌کردند مورد استقبال قرار می‌گیرند لذا تصمیم گرفتند وارد کشور شوند.

 

وی افزود: شرایط کشور هم در جبهه های نبرد تحت تأثیر پذیرش قطع نامه 598 و حالت آتش بس جنگی و استفاده از سلاح های شیمیایی بود که موجب شد جبهه ها خالی از نیرو شود و لذا فرصت مناسبی برای منافقین مهیا کرده بود.

 

این خلبان حاضر در عملیات مرصاد با اشاره به ورود دشمن از مرزهای غربی و قصر شیرین و ارتکاب جنایاتی در اسلام آباد غرب تصریح کرد: پیام عملیات مرصاد این بود که با تمام شرایط سخت مردم ایران همچنان وفادار به جمهوری اسلامی و ایدئولوژی دینی امام خمینی(ره) بودند و از آن دفاع می کردند، حاضر نبودند تحت هیچ شرایطی یک وجب از خاک و اندیشه هایشان تحت تأثیر نیروهای خائن به مملکت قرار گیرد.

 

وی افزود: نیروی هوایی رسالتی مهم در این نبرد داشت که اولین بمباران ها توسط خلبانان بومی صورت گرفت که تجهیزات منافقان از بین رفت، البته کمک‌های الهی بسیاری شامل حال نیروها شد و خودجوش فعالیت ها برای پیروزی هماهنگ شد.

 

سرتیپ مهرنیا گفت: فاز اول عملیات در پنجم مرداد ماه پرونده موضوع منافقین در منطقه بسته شد و نیروهای هوایی در رزوهای آینده منافقین را مجبور به عقب نشینی کردند و تلفات سنگینی به آنها وارد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی که منافقین قصد حمله داشت نیرو هوایی در قالب مأموریت های گوناگون بمباران های اردوگاه های آنان تا سال 1375 را انجام می داد تا منافقین توان عملیات دیگری را نداشته باشند.

انتهای پیام/