به گزارش صبح توس؛ سید جواد حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی امروز در یادواره 176 شهید نهضت سوادآموزی کشور و 7 شهید نهضت سوادآموزی خراسان رضوی ضمن تکریم یاد و نام 8 هزار رزمنده دفاع مقدس استان و خانواده 12 هزاری ایثار و شهادت در خراسان رضوی گفت: فصل مشترکی که در آموزش و پرورش به عنوان مقوله ای که در تمام شاخه های آن بحث می شود، انتقال فرهنگ است و یکی از جدی ترین کارکردهای مناسب آموزش و پرورش نیز محسوب می‌شود.

وی مبنای پیدایش فرهنگ را اعتقادات و باورهای ملی دانست و افزود: این دو مورد برای توسعه فرهنگ، از طریق مکانیزم آموزش و پرورش باید به نسل آینده انتقال یابد.

معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: دو حادثه بزرگ که اعتقادات و فرهنگ ایرانی اسلامی را در اوج خود به نمایش می‌گذارد، وقوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

وی افزود: یکی از رسالت های انتقال فرهنگ باید فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی باشد که در سند مبنایی آموزش و سند تحول بنیادین نیز آمده است.

حسینی خاطرنشان کرد: سه ساحت سیاسی، اجتماعی و اعتقادی آموزش و پرورش، فرهنگ سار و انتقال دهنده فرهنگ ساز است که اجرای آن بر مبنای سند تحول بنیادین وظیفه این نهاد است.

وی با تأکید بر اینکه موارد یاد شده نباید در سطح ایده بماند افزود: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بزرگ‌ترین پدیده فرهنگ‌ساز جامعه ایرانی است.

معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی گفت: سند تحول بنیادین انتقال فرهنگ اصیل ایرانی را به عنوان هدف آموزش و پرورش تمام ساحتی به عنوان راهبرد شناخته است و قطعا روایت انقلاب اسلامی از طریق آموزش و پروش و مشارکت دانش آموزان امکان پذیر است لذا این مسیر برای انتقال فرهنگ باید ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/