به گزارش صبح توس؛ علیرضا کاظمی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی امروز در یادواره 176 شهید نهضت سوادآموزی کشور و 7 شهید نهضت سوادآموزی خراسان رضوی که در دبیرستان معارف علوم اسلامی مشهد برگزار شد، ضمن تأکید بر باور قلبی مسلمانان بر زنده بودن و دستگیر بودن شهدا گفت: توفیق شرکت و قدم برداشتن در مسیر بزرگداشت شهدا بسیار ارزشمند است.

 

وی این یادواره های شهدا را نوعی بازبینی عملکرد مسئولان در محضر شهدا دانست و افزود: موضوع شهید و شهادت از مفاهیمی است که بالاترین جایگاه را در مجموعه معارف اسلامی دارد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه این جایگاه در روایات و آیات متعددی یاد شده اظهار کرد: زنده بودن شهدا نشان از تأثیرگذاری شهدا در زندگی سیاسی و اجتماعی ما دارد و توسل به شهدا بهترین زمینه برای قرار گرفتن در مسیر الهی و کسب نتایج معنوی است.

 

وی ضمن توضیحات در مورد فلسفه ارزش رفیع شهادت افزود: خود را برای خدا فدا کردن و تسلیم شدن در برابر خداوند، اوج دلدادگی و اطاعت خداوند است.

 

کاظمی تصریح کرد: موفقیت امروز کشور در حوزه های مختلف از جمله امنیت و استقلال محصول خون شهدا است لذا عدم غفلت و تکریم و تقدیر از تلاش‌های شهدا و خانواده های شهدا وظیفه همگان است.

 

وی با تأکید بر اینکه وظایف ما در برابر شهدا و ارزشهای شهید بایستی بیش از پیش تبیین شود خاطرنشان کرد: شهید و شهادت از بالاترین کمالات انسانی است و توسعه و ترویج فرهنگ شهادت بالاترین مصداق انجام وظیفه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امروز به شدت جوامع به این فرهنگ نیاز دارد و زنده بودن و تداوم اسلام یقینا مدیون فداکاری های شهدا است.

 

وی با بیان اینکه جریان داشتن یاد شهیدان در خانواده و جامعه منجر به سعادت، تعالی و تکامل معنوی می شود افزود: نباید تجملات دنیایی زندگی ما را فرا گیرد لذا ارائه الگوهای فضیلت و ارزش در جامعه برای خود و دانش آموزان از ضروریات مورد توجه است.

انتهای پیام/